Новини http://fmi-plovdiv.org/rss.jsp bg-bg 02.06.2023 02:01 Полезни връзки за възможностите на студентите в Европейския съюзhttp://fmi-plovdiv.org/news.jsp?newsId=2367&ln=1&id=2Полезни връзки за възможностите за нашите студенти в Европейския съюз. За повече информация.

 

 

]]>
2023-05-192367
Космическа Конференция - Пловдивhttp://fmi-plovdiv.org/news.jsp?newsId=2358&ln=1&id=2Космическа конференция - Пловдив, организирана от ТУ София - Филиал Пловдив, ще се проведе на 3-ти и 4-ти юни 2023 г.

Билети за събитието (безплатен вход) и подробна информация за събитиетоможете да намерите тук https://space-conference-plovdiv.eventbrite.com
Фейсбук събитие: https://fb.me/e/ueBy6T53
LinkedIn събитие: https://www.linkedin.com/events/spaceconference-plovdiv7056630398067384320/
 
Форма за участие в работилницата https://forms.gle/kDCtuYCRXuqEEHyMA

]]>
2023-04-282358
Нова магистратура Биостатистикаhttp://fmi-plovdiv.org/news.jsp?newsId=2334&ln=1&id=2Към ФМИ на ПУ се открива нова магистърска програма „Биостатистика“, обучението по която е съвместно с Медицински университет – Пловдив. Подробности ще намерите тук.

]]>
2023-03-012334
Извънредни занятия 2022/2023http://fmi-plovdiv.org/news.jsp?newsId=2267&ln=1&id=2Последна актуализация на: 25.05.2023 г.

На 26.05.2023 г. (петък) от 11:30 ч. до 13:00 ч. в зала 233 ще се проведе извънредно упражнение по  "Дискретна математика" при проф. д-р Хр. Кискинов  за 2-ри курс МИИТ (вместо на 24.05.2023 г.).

На 26.05.2023 г. (петък) от 11.00 до 13.30 ч. в 431 ще се проведат пропуснатите упражнения от Практикум по ООП и БД за студентите от специалност СИ 2 курс, редовно обучение, при доц. д-р Генчо Стоицов и гл. ас. д-р. Иван Димитров.

На 22.05.2023 г. (понеделник) от 9:00 ч.в 433 к.з. ще се проведат извънредни занятия по Комплексен анализ, за специалностите Математика и Приложна математика, II курс, при доц. д-р Теменужка Пенева (вместо на 24.05.2023 г.).

На 23.05.2023 г. (вторник) от 10:00 ч. в 534 к.з. ще се проведат  извънредни лекции по дисциплината „Бизнес информационни технологии“ за 4-ти курс БИТ, задочно обучение при проф. Асен Рахнев.

На 18.05.2023 г. (четвъртък) от 9.45 ч. -- 13:30 ч. в 422 ауд. ще се проведат извънредни занятия по Геометрия, за специалностите МИИТ II курс, ИТМОМ III курс, при гл. ас. д-р Ива Докузова (вместо на 24.05.2023 г.).

В понеделник 15.05.2023г. ще се проведат извънредни упражнения по ППМУ за специалност СТД 3к. за групи 1а, 3а, 2а, 1б вместо сряда 17.05.2023г. (сряда) в обичайните стартови часове за всяка група в зала 346.

В понеделник 22.05.2023г. ще се проведат извънредни упражнения по ППМУ за специалност СТД 3к. за групи 1а, 3а, 2а, 1б вместо сряда 24.05.2023г. (сряда) в обичайните стартови часове за всяка група в зала 346. 

На 26.05.2023 г. няма да се проведат занятия по избираемата дисциплина “Агентни системи” при гл.ас.д-р Стефан Ставрев. Защитите на курсови проекти ще се проведе предишната седмица, на 19.05.2023 г. от 9:00 ч.

На 22.05.2023 г. /понеделник/ от 9:00 часа в 546 к.з. ще се проведат извънредни изпити по всички дисциплини, водени от доц. д-р Хр. Кулина за студентите, редовно и задочно обучение, на които им предстоят Държавни изпити през 2023 г.

На 15.05.2023 г. (понеделник) от 13:30 до 16:00 часа в ауд. 442 ще се проведат извънредни лекции по "Операционни системи" за специалност "Информатика", I курс, при проф. Ангел Голев.

На 23.05.2023 г. (вторник) от 10:30 до 14:15 часа в ауд. 423 ще се проведат извънредни лекции по „Интернет технологии“ за специалност „Софтуерно инженерство“, III курс, при доц. д-р Кремена Стефанова (вместо на 22.05.2023 г.).

На 16.05.2023 г. от 09:45 до 11:15 ще се проведат лекции по Компютърни системи и комуникации за спец. МИИТ, ред., II курс, при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 434 к.з. (вместо на 23.05.2023).

На 13.05.2023 г. (събота) от 10:00 ч. в 532 к.з. ще се проведат  извънредни лекции по дисциплината „Бизнес информационни технологии“ за 4-ти курс БИТ, задочно обучение при проф. Асен Рахнев.

На 16.5.2023 г. (вторник) ще се проведат упражнения по дисциплината Разработка на ГПИ (C#) за студентите от специалност СТД I курс, редовно обучение, при гл. ас. д-р. Стефан Ставрев, вместо на 24.5.2023 г. Занятията ще се проведат при следния график: 2 гр. от 9:00 ч.  до 11:00 ч. в 546 к.з., 3 гр. от 11:15 ч до 13:15 ч. в 546 к.з., 1 гр. от 14:15  ч. до 16:15 ч в 447 к.з.

Упражненията по "Изкуствен интелект" на специалност "Информатика", 3 курс, редовно обучение, поради ангажименти на преподавателя,  гл. ас. д-р Венета Табакова-Комсалова, вместо на 09.05.2023 (вторник) ще се проведат на 10.05.2023 г. (сряда) в 536 к.з., като графика на часовете се запазва.

На 05.05.2023 г. няма да се проведат занятия по избираемата дисциплина “Въведение в програмирането за мобилни устройства с iOS” при ас. Хасан Гюлюстан. Ще бъдат отработвани на 26.05.2023 г. от 13:30 ч.

На 12.5.2023 г. (петък) ще се проведат упражнения по дисциплината Разработка на ГПИ (C#) за студентите от специалност СТД I курс, 3 група, редовно обучение, при гл. ас. д-р. Стефан Ставрев, вместо на 10.5.2023 г. Занятията ще се проведат в  534 к.з. от 13:30 ч.

Упражненията по Избираема дисциплина "Крипто и блокчейн" при гл. ас. д-р Георги Пашев на 05.05.2023г. (петък) ще се проведат от 09:30 ч. в зала 447 вместо следобед на същия ден.

На 5.05.2023 г. (петък) от 10:30 ч. до 14:00 ч. в 346 к.з. ще се проведат  извънредни лекции по Уеб дизайн за специалност Софтуерни технологии и дизайн, 1-ви курс, редовно обучение при гл. ас. д-р Христо Христов (вместо на 01.05.2023 г.).

На 10.05.2023 г. (сряда) от 13:30 ч. до 16:00 ч. в 534 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по "Програмиране в Интернет с PHP и MySQL" със специалност БИТ, 2-ри курс, 1а група, редовно обучение при Юри Хоптериев, вместо 08.05.2023 г.

На 10.05.2023 г. (сряда) от 16:00 ч. до 18:30 ч. в 534 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по "Програмиране в Интернет с PHP и MySQL" със специалност БИТ, 2-ри курс, 2а група, редовно обучение при Юри Хоптериев, вместо 08.05.2023 г.

На 29.4.2023 (Неделя) упражненията по "Разработване на хибридни приложения" няма да се проведат. Отучването ще се направи на 28.05.2023(Неделя) от 9:00.

На 27.4.2023 (четвъртък) в 433 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по КА с втора група от специалност Информатика, редовно, първи курс, при К. Иванов (вместо 17.4.2023), както следва: от 9:45 до 11:15 с подгрупа 2а; от 11:30-13:0 с подгрупа 2б.

На 29.4.2023 г. (събота) и 13.05.2023 г. (събота) ще се проведат упражнения Практикум по ООП и БД   за студентите от специалност СИ 2 курс, редовно обучение, при доц. д-р Генчо Стоицов и гл. ас. д-р. Иван Димитров  вместо на 1.5.2023 г. и 8.05.2023 г.  Занятията ще се проведат в 431 к.з. и 432 к.з. от 8:00 - 18:30.

На 26.04.2023 г. (сряда) от 13:30 ч. до 16:00 ч. в 534 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по "Програмиране в Интернет с PHP и MySQL" със специалност БИТ, 2-ри курс, 1а група, редовно обучение при Юри Хоптериев, вместо 17.04.2023 г.

На 26.04.2023 г. (сряда) от 16:00 ч. до 18:30 ч. в 534 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по "Програмиране в Интернет с PHP и MySQL" със специалност БИТ, 2-ри курс, 2а група, редовно обучение при Юри Хоптериев, вместо 17.04.2023 г.


На 03.05.2023 г. (сряда) от 13:30 ч. до 16:00 ч. в 534 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по "Програмиране в Интернет с PHP и MySQL" със специалност БИТ, 2-ри курс, 1а група, редовно обучение при Юри Хоптериев, вместо 01.05.2023 г.

На 03.05.2023 г. (сряда) от 16:00 ч. до 18:30 ч. в 534 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по "Програмиране в Интернет с PHP и MySQL" със специалност БИТ, 2-ри курс, 2а група, редовно обучение при Юри Хоптериев, вместо 01.05.2023 г.

На 17.05.2023 (сряда) от 09:00 часа в 346 к.з. ще се проведе извънреден изпит при проф. Антон Илиев и ас. Виктор Матански по дисциплините Разпределени приложения (специалност: Информатика), Информационно моделиране и Застраховане и застрахователни информационни системи.

На 25.4.2023 г. (вторник) ще се проведат упражнения по дисциплината Разработка на ГПИ (C#) за студентите от специалност СТД I курс, редовно обучение, при гл. ас. д-р. Стефан Ставрев, вместо на 26.4.2023 г. Занятията ще се проведат в 547 к.з. от 8:00 - 18:30.

На 26.4.2023 г. (сряда) ще се проведат упражнения по дисциплината Уеб дизайн за студентите от специалност СТД I курс, редовно обучение, при гл. ас. д-р. Христо Христов, вместо на 25.4.2023 г. Занятията ще се проведат в 546 к.з. от 8:00 - 18:30.

На 28.04.2023, 05.05.2023 и 19.05.2023  г. (петък) в 433 к.з. занятията по  Английски език за нуждите на обучението по информационни технологии в училище при доц. д-р Иван Шотлеков ще започват от 09:45 вместо от 10:30 ч. за отработване на занятието от 12.05.2023 (петък).

На 27.04.2023 г. (четвъртък)  от 13:30  и от 16:00 Специализиран английски език при гл. ас. д-р Кирина Бойкова няма да се проведе за специалност СТД, 1 курс, групи C и D. Занятията ще бъдат отработени в удобно за студентите и преподавателя време.

На 28.04.2023 г. (петък)  от 08:45 Специализиран английски език при гл. ас. д-р Кирина Бойкова няма да се проведе за специалности МИИТ и ИТМОМ, 1 курс, група B. Занятията ще бъдат отработени в удобно за студентите и преподавателя време.

На 05.05.2023 г. и 12.05.2023 (петък)  от 08:45 Специализиран английски език при гл. ас. д-р Кирина Бойкова ще да се проведе за специалности МИИТ и ИТМОМ, 1 курс, група B в к.з. 432

На 25.05.2023 г. (четвъртък)  от 13:30  и от 16:00 Специализиран английски език при гл. ас. д-р Кирина Бойкова ще да се проведе за специалност СТД, 1 курс, групи C и D в к.з. 246.

Лекциите по "Програмиране в Интернет с PHP и MySQL" за специалност Бизнес информационни технологи, 2-ри курс, редовно обучение, при доц. д-р Е. Хаджиколев, в седмици от 10-15 ще се провеждат с един допълнителен час след редовните лекции - от 17:00 до 17:45 ч. в 547 к.з. (вместо на 13.4.2023 г). 

На 03.05.2023 г. (сряда) от 11:30 до 13:00 часа в 146 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по „Обработка на цифрови изображения“ за специалност „Софтуерни технологии и дизайн“, II курс, 1 гр., при ас. Веселина Нанева (вместо на 18.04.2023 г.).

На 03.05.2023 г. (сряда) от 13:30 до 16:00 часа в 146 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по „Създаване и обработка на векторни изображения“ за специалност „Софтуерни технологии и дизайн“, III курс, 3 гр., при ас. Веселина Нанева (вместо на 26.04.2023 г.).

На 20.04.2023 г. лекциите и упражненията по Комплексен анализ за специалност Математика, информатика и информационни технологии, 3 курс, с лектор доц. д-р Теменужка Пенева, ще се проведат в електронна среда в Google Meet. Промяната се налага поради заболяване на преподавателя.

На 20.4.2023 (четвъртък) в 434 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по АСД за специалност Приложна математика, редовно, втори курс, при К. Иванов (вместо 5.4.2023) от 8:00 до 10:30.

На 21.04.2023 г. ще се проведат извънредни лекци по ООП за специалност Бизнес информационни технологии, 1 курс, с лектор проф. д-р Н.Павлов в 424 аудитория от 13:30 до 15:00(вместо 11.04.2023).

На 18.4.2023 г. и 19.4.2023 г. лекциите и упражненията по Комплексен анализ за специалностите Математика и Приложна математика, 2 курс, с лектор доц. д-р Теменужка Пенева, ще се проведат в електронна среда в Google Meet. Промяната се налага поради заболяване на преподавателя.

На 02.05.2023 г. (вторник) от 10:30 до 15:00 часа в ауд. 423 ще се проведат извънредни лекции по „Интернет технологии“ за специалност „Софтуерно инженерство“, III курс, при доц. д-р Кремена Стефанова (вместо на 01.05.2023 г.).

На 09.05.2023 г. (вторник) от 10:30 до 15:00 часа в ауд. 423 ще се проведат извънредни лекции по „Интернет технологии“ за специалност „Софтуерно инженерство“, III курс, при доц. д-р Кремена Стефанова (вместо на 08.05.2023 г.).

На 18.05.2023 г. (четвъртък) и на 25.05.2023 г. (четвъртък) от 11:30 до 13:00 часа в к.з. 246 ще се проведат извънредни лекции по „Интернет технологии“ за специалност „Софтуерно инженерство“, III курс, при доц. д-р Кремена Стефанова (вместо на 03.04.2023 г.).

На 24.04.2023 г. (понеделник) от 13:30 ч. до 15:00 ч. в 536 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по "Програмиране в Интернет с PHP и MySQL" със специалност СТД, 2-ри курс, 3а група, редовно обучение при ас. Юри Хоптериев, вместо на 17.04.2023 г.

Упражненията при гл.ас. д-р Ася Тоскова по Софтуерни технологии за Информатика 2 курс, редовно обучение ще се проведат на 25.04., 2.05., 9.05. и 16.05. (вместо на 17.04, 1.05. и 8.05.), както следва:
8.00-10.30 ч. - 534 к.з. 10.30-13.00 ч. - 534 к.з. ; 17.45-20.15 ч., - 536 к.з.

На 13.05.2023 и 14.05.2023 (събота и неделя) от 09:00ч до 17:30ч за магистри СТСИИ в к.з. 534 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Интелигентни софтуерни архитектури, при гл. ас.  д-р Йордан Тодоров(вместо на 09.04.2023г).

На 19.04.2023г (сряда) от 13:30ч до 16:00ч за 2б група и от 16:00ч до 18:30ч за 1б група в к.з. 532 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране в интернет с PHP и MySQL за студентите от специалност БИТ – 2 курс, редовно обучение, при ас. д-р Маргарита Гочева (вместо на 17.04.2023г).

На 02.05.2023г (вторник) от 13:30ч до 16:00ч за 1б група в к.з. 532 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране в интернет с PHP и MySQL за студентите от специалност БИТ – 2 курс, редовно обучение, при ас. д-р Маргарита Гочева (вместо на 24.04.2023г).

На 09.05.2023г (вторник) от 13:30ч до 16:00ч за 2б група в к.з. 532 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране в интернет с PHP и MySQL за студентите от специалност БИТ – 2 курс, редовно обучение, при ас. д-р Маргарита Гочева (вместо на 24.04.2023г).

На 02.05.2023г (вторник) от 08:00 до 10:30ч за 2б група и от 10:30ч до 13:00ч за 1б група в к.з. 532 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране в интернет с PHP и MySQL за студентите от специалност БИТ – 2 курс, редовно обучение, при ас. д-р Маргарита Гочева (вместо на 1.05.2023г).

На 09.05.2023г (вторник) от 08:00 до 10:30ч за 1б група и от 10:30ч до 13:00ч за 2б група в к.з. 532 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране в интернет с PHP и MySQL за студентите от специалност БИТ – 2 курс, редовно обучение, при ас. д-р Маргарита Гочева (вместо на 8.05.2023г).

На 03.05.2023г (сряда) от 10:30 до 13:00ч за 1а група и от 13:30ч до 16:00ч за 2а група в к.з. 536 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината МУБП за студентите от специалност БИТ – 3 курс, редовно обучение, при ас. д-р Маргарита Гочева (вместо на 27.04.2023г).

На 24.04.2023 г. (понеделник) от 15:30-18:30 ч. в 423 ауд. ще се проведе извънредна лекция по „Анализ на изискванията и спецификации“ за специалност Софтуерно инженерство, III курс при проф. д-р Ася Стоянова-Дойчева. (вместо на 17.04.2023 г.).    

На 15.05.2023 г. (понеделник) от 15:30-18:30 ч. в 423 ауд. ще се проведе извънредна лекция по „Анализ на изискванията и спецификации“ за специалност Софтуерно инженерство, III курс при проф. д-р Ася Стоянова-Дойчева. (вместо на 01.05.2023 г.).  

На 22.05.2023 г. (понеделник) от 15:30-18:30 ч. в 423 ауд. ще се проведе извънредна лекция по „Анализ на изискванията и спецификации“ за специалност Софтуерно инженерство, III курс при проф. д-р Ася Стоянова-Дойчева. (вместо на 08.05.2023 г.).

На 25.04.2023 г. (вторник) от 10:30-13:00 ч. в 423 ауд. ще се проведе извънредна лекция по „Въведение в уеб програмирането“ за специалност МИИТ и ИТМОМ, I курс при проф. д-р Тодорка Терзиева. (вместо на 11.04.2023 г.).

На 28.04.2023 г. (петък) от 9:00-12:15 ч. във 2 аула ще се проведе извънредна лекция по „Създаване на ГПИ (C#)“ за специалност Софтуерни технологии и дизайн, I курс при проф. д-р Тодорка Терзиева. (вместо на 1.05.2023 г.).

На 25.04.2023 г. (вторник) от 10:30-13:00 ч. в 423 ауд. ще се проведе извънредна лекция по „Въведение в уеб програмирането“ за специалност МИИТ и ИТМОМ, I курс при проф. д-р Тодорка Терзиева. (вместо на 11.04.2023 г.).

На 06.04.2023 г. (четвъртък) от 13:30 ч. до 16:00 ч. в 532 к.з. ще се проведат извънредни занятия по Операционни системи за специалности Математика и Приложна Математика, 1-ви курс при  ас. Росен Христев (вместо на 05.04.2023 г.).

На 05.04.2023 г. (сряда) от 11:30 ч. до 13:00 ч. в 447 к.з. ще се проведе извънредна лекция по Иконометрия за специалност Бизнес информационни технологии, 2-ри курс при проф. д-р Анна Малинова (вместо на 20.02.2023 г.).

На 10.04.2023 г. (понеделник) от 11:30 ч. до 13:00 ч. в 535 к.з. и от 13:30 ч. до 14:15 ч. в 447 к.з. ще се проведе извънредна лекция по Иконометрия за специалност Бизнес математика, 2-ри курс при гл. ас. д-р Десислава Войникова (вместо на 05.04.2023 г.).

На 06.04.2023 г. (четвъртък) 09:30 ч. -- 12:30 ч. в 447 к.з. ще се проведат извънредни занятия по Геометрия, за специалност „Математика, информатика и информационни технологии“ II к. и „Информационни технологии, математика и образователен мениджмънт“ II к., при гл. ас. д-р Ива Докузова (вместо на 05.04.2023 г.)

На 06.04.2023 г. (четвъртък) от 09:00 ч. за първа група и от 11:15 ч. за втора група в 446 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплина „Бази от данни“ за БИТ, 2 курс при ас. д-р Себиха Маданска.

На 18.04.2023 г. (вторник) от 17:00 ч. - 18:30 ч.  за  специалност БИТ“, III курс  в 422 ауд. ще се проведат извънредни лекция по УЕБ дизайн, при доц. д-р Тодорка Глушкова. (вместо на 11 април 2023 г.).

На 25.04.2023 г. (вторник) от 11:30-13:00 ч.  за  специалност Информатика“, II курс  в 422 ауд. ще се проведат извънредни лекция по Дискретна математика при доц. д-р Тодорка Глушкова. (вместо на 11 април 2023 г.).

На 26.04.2023 г. (сряда) от 8:00-10:30 ч.  за  специалност „Информатика“, II курс, 3 група  в 531 к.з. ще се проведат извънредни упажнения  по Дискретна математика при доц. д-р Тодорка Глушкова. (вместо на 19 април 2023 г.).

На 24.04.2023 г. (понеделник) от 16:00-17:45 ч.  за  специалност Информатика“, I курс  в 422 ауд. ще се проведе извънредна лекция по Информационни технологии при доц. д-р Тодорка Глушкова. (вместо на 01 май 2023 г.).

На 15.05. и 22.05. 2023 г. (понеделник) от 8:00-8:45 ч.  за  специалност Информатика“, I курс  в 2 аула ще се проведе извънредна лекция по Информационни технологии при доц. д-р Тодорка Глушкова. (вместо на 08 май 2023 г.).

На 25.04.2023 г. (вторник) от 8 ч. до 9:30 ч.  в 434 к.з.   ще се проведат извънредни занятия по дисциплината „Компютърни мрежи и комуникации" , със СТД, 3 курс, 2а група(вместо 17.04.2023)  при гл. ас. д-р Атанас Иванов

На 25.04.2023 г. ( вторник  ) от 9:30 ч. до 11 ч. в 434 к.з. ще се проведат извънредни занятия по дисциплината „Компютърни мрежи и комуникации" , със СТД, 3 курс, 2б група(вместо 17.04.2023)  при гл. ас. д-р Атанас Иванов

На 02.05.2023 г. ( вторник  ) от 8 ч. до 9:30 ч.  в 434 к.з.   ще се проведат извънредни занятия по дисциплината „Компютърни мрежи и комуникации" , със СТД, 3 курс, 1б група(вместо 17.04.2023)  при гл. ас. д-р Атанас Иванов

На 02.05.2023 г. ( вторник  ) от 9:30 ч. до 11 ч. в 434 к.з. ще се проведат извънредни занятия по дисциплината „Компютърни мрежи и комуникации" , със СТД, 3 курс, 1а група(вместо 17.04.2023)  при гл. ас. д-р Атанас Иванов

На 09.05.2023 г. ( вторник  ) от 9 ч. до 10:30 ч. в 434 к.з. ще се проведат извънредни занятия по дисциплината „Компютърни мрежи и комуникации" , със СТД, 3 курс, 3а група(вместо 17.04.2023)  при гл. ас. д-р Атанас Иванов

На 13.04.2023 г. (четвъртък) от 08:00 до 10:30 часа в 546 к.з. ще се проведат извънредни лекции по „Бизнес информационни системи“ за специалност „Софтуерни технологии и дизайн“, IV курс, при доц. д-р Кремена Стефанова (вместо на 21.03.2023 г.)

Извънредни занятия при проф. дн Снежана Гочева-Илиева с Бизнес информационни технологии, 1ви курс, редовно (БИТ1), Лабораторни упражнения по Приложна математика през 8ма седмица: група на 04.04.2023 г. (вторник) от 11:30-14:15 ч., 346 к.з.; група на 07.04.2023 г. (петък) от 9:45-12:15 ч., 534 к.з.; група на 07.04.2023 г. от 12:15-14:45 ч., 534 к.з. (Занятията са вместо 11 седмица, 27.04.2023 г.).

На 30.03.2023 г. (четвъртък) от 13:30 ч. - 17:45 ч.  в 532 к.з.. ще се проведат извънредни занятия по Специализиран английски език при доц. д-р Иван Шотлеков вместо на 28.03.3023.

На 25.03.2023 г. (събота) в 423 а. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината "Компютърни мрежи и комуникации" при проф. д-р Иван Ганчев за студентите от специалности СТД, 3 к., ред. об. (вместо на 13.04.2023 г.) и БИТ, 3 к., ред. об. (вместо на 17.04.2023 г.), както следва: СТД: 10:30 ч. – 13:00 ч. и БИТ: 15:00 ч. – 17:30 ч.

На 25.04.2023 г. (вторник) от 14:15 ч. - 16:00 ч. в 447 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Методика на обучението по математика, за специалност „Математика, информатика и информационни технологии“ и „Информационни технологии, математика и образователен мениджмънт“, III курс, при доц. д-р Добринка Бойкина (вместо на 11.04.2023 г.)

На 18.04.2023 г. (вторник) от 14:15 ч. - 17:45 ч. в 447 к.з. ще се проведат извънредни лекции по Методика на обучението по математика, за специалност „Математика, информатика и информационни технологии“ и „Информационни технологии, математика и образователен мениджмънт“, III курс, при доц. д-р Добринка Бойкина (вместо на 11.04.2023 г.)

На 4.04.2023 г. (вторник) от 12:15 ч. - 17:45 ч. в 447 к.з. ще се проведат извънредни лекции и упражнения по Методика на обучението по математика, за специалност „Математика, информатика и информационни технологии“ и „Информационни технологии, математика и образователен мениджмънт“, III курс, при доц. д-р Добринка Бойкина. (вместо от 8:45 ч. – 14:15 на същата дата).

Планираната за 13.03.2023 г. (понеделник) ЛЕКЦИЯ по дисциплината "Компютърни мрежи и комуникации" при проф. д-р Иван Ганчев за студентите от специалност БИТ, 3 к., ред. об. СЕ ОТЛАГА и ще бъде проведена ИЗВЪНРЕДНО в бъдеще.

На 28.03.2023 г. (вторник) от 16:00 до 18:30 ч. в 546 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Верификация и валидиране на софтуер за спец. Софтуерно инженерство, IV-ти курс редовно обучение, 1 и 3-та група при ас. Веселина Нанева (вместо на 23.03.2023 г.)

На 29.03.2023 г. (сряда) от 16:00 до 18:30 ч. в 446 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Създаване и обработка на векторни изображения за спец. Софтуерни технологии и дизайн, III -ти курс редовно обучение, 2-ра група при ас. Веселина Нанева (вместо на 23.03.2023 г.)

На 30.03.2023 г. (четвъртък) от 08:00 до 10:30 ч. в 246 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Верификация и валидиране на софтуер за спец. Софтуерно инженерство, IV-ти курс редовно обучение, 2-ра група при ас. Веселина Нанева (вместо на 23.03.2023 г.)

На 24.03.2023 г,(петък) от 14:00 ч. в 346 к.з. ще се проведат извънредни занятия по Избираема дисциплина „Инфраструктурни решения за контейнеризация“ при ас. Росен Христев.

На 21.03.2023г (вторник) от 8:00 до 16:00 упражненията по Администриране на динамични уеб системи за специалност СТД, 2-ри курс, първа, втора и трета група, редовно обучение при ас. Иван Желев ще бъдат отложени поради здравословни причини.

На 21.03.2023г (вторник) от 16:00 до 18:30 упражненията по Информационни технологии в интернет БУТ 2 курс РО, 3-а група  при ас. Иван Желев ще бъдат отложени поради здравословни причини.

На 22.03.2023г (сряда) ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината ДПМУ за студентите от специалност СТД – 3курс1б, 2а и 2б група, редовно обучение, при ас. д-р Маргарита Гочева, съответно от 8:00ч. до 10:30ч. в зала 447, 10:30-13:00 в зала 446 и от 13:30-16:00 в зала 446  вместо 20.03.2023г. 

Часовете на специалност "Информатика", 3 курс, редовно обучение,
поради ангажименти на преподавателите, проф. Стоянов и гл. ас. д-р Венета Табакова-Комсалова,  лекциите и упражненията от 9-та седмица (вместо на 11. и 13.04.2023) ще се проведат през 8-та седмица, както следва:
Упражнения – Вторник, 04.04.2023 г. в 446 к.з.
От 8:00 ч. до 10:30 ч. група
От 10:30 ч. до 13:00 ч. 1б група
От 13:30 ч. до 16:00 ч. 2а група
От 16:00 ч. до 18:30ч. 2б група
Лекции – Четвъртък, 06.04.2023 г. в 424 ауд.
от 8:45 ч. до 12:15 ч.

На 21.03.2023 от 08:45 до 11:15 ще се проведат упражнения по Компютърни системи и комуникации за спец. МИИТ, ред., II курс, 1a подгрупа при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 431 к.з. (вместо на 28.03.2023).На 21.03.2023 от 17:45 до 19:30 ще се проведат лекции по Компютърни системи и комуникации за спец. МИИТ, ред., II курс, при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 434 к.з. (вместо на 28.03.2023).

На 22.03.2023 от 8:00 до 10:30 ще се проведат лекции по Верификация и валидиране на софтуер за спец. СИ, ред., IV курс, при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 533 к.з. (вместо на 29.03.2023).

Извънредни занятия при проф. дмн Иво Михайлов: по Алгебра 2 с II курс Математика на 04.05.2023 (четв.) от 8.00 до 13 ч. в 434 к.з. и по Теория на числата с IV курс Математика на 03.05 (сряда) от 13.30 до 18.30 в 434 к.з.

На 23.03.2023 г. (четвъртък)  от 08:45 до 13:00 в 146 к.з. ще се проведе Специализиран английски език при гл. ас. д-р Кирина Бойкова за специалности МИИТ и ИТМОМ, 1 курс, група B, вместо 24.03.2023.

Упражненията по „Онтологично инженерство“ за студентите от специалност СОФТУЕРНИ ТЕХНОЛОГИИ - СИИ (1 г.) и (2 г., ІІ курс) при ас. Себиха Маданска на 18.03.2023 г. (събота) няма да се проведат и ще бъдат отработени на 26.03.2023г.

Упражненията по „Android - бази от данни и RESTful услуги“ за студентите от специалност СОФТУЕРНИ ТЕХНОЛОГИИ - MСП (1 г.) и (2 г., ІІ курс) при гл. ас. Йордан Тодоров на 19.03.2023 г. (неделя) няма да се проведат и ще бъдат отработени на 26.03.2023г.

Упражненията по „Бази от данни“ за студентите от специалност Бизнес информационни технологии II курс, 1 и 2 група при ас. Себиха Маданска на 22.03.2023 г. (сряда) и 23.03.2023 г. (четвъртък) няма да се проведат и ще бъдат отработени в подходящо време.

На 24.03.2023 г. (петък) от 13:30 ч. - 18:15 ч. в 434 к.з. ще се проведат извънредни часове по ЗИД № 2 от група Б, за специалност „Математика, информатика и информационни технологии“ и „Информационни технологии, математика и образователен мениджмънт“, III курс, при доц. д-р Стефка Анева/гл. ас. д-р Елена Тодорова. (вместо на 03.03.2023 г.)

На 01.04.2023 г. (събота) в 547 к.з. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината "Компютърни мрежи и комуникации" при проф. д-р Иван Ганчев за студентите от специалност СТД, 3 к., ред. об. (вместо на 16.03.2023 г.) и БИТ, 3 к., ред. об. (вместо на 20.03.2023 г.), както следва:
СТД: 10:30 ч. – 13:00 ч.
БИТ: 15:00 ч. – 17:30 ч.

На 26.03.2023 г. (неделя) в 547 к.з. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината "Компютърни мрежи и комуникации" при проф. д-р Иван Ганчев за студентите от специалност СТД, 3 к., ред. об. (вместо на 09.03.2023 г.) и БИТ, 3 к., ред. об. (вместо на 13.03.2023 г.), както следва:
СТД: 10:30 ч. – 13:00 ч.
БИТ: 15:00 ч. – 17:30 ч.

На 25.03.2023 г. (събота) от 13:30 ч. - 17:45 ч.  в 346 к.з.. ще се проведат извънредни занятия по избираема дисциплина Параметричен и генеративен дизайн; софтуерни пакети за 3D моделиране на киберфизични системи при доц. д-р Иван Шотлеков и хон.ас. д-р Петко Стоев  за отработване на занятията от 03.03.3023.

Планираната за 13.03.2023 г. (понеделник) ЛЕКЦИЯ по дисциплината "Компютърни мрежи и комуникации" при проф. д-р Иван Ганчев за студентите от специалност БИТ, 3 к., ред. об. СЕ ОТЛАГА и ще бъде проведена ИЗВЪНРЕДНО в бъдеще.

На 17.03.2023 г. (петък) от 8:00 ч. - 10:30 ч. за 2б гр. и от 10:30 ч. - 13:00 ч. за 1а гр. в 531 к.з. за специалност „Бизнес информационни технологии“, I курс ще се проведат извънредни упражнения по Информационните технологии в математиката, при гл. ас. д-р Мария Василева. (вместо на 23.02.2023 г.)

На 13.3.2023 г.> (понеделник) ще се проведат упражнения по дисциплината Въведение в уеб програмирането за студентите от специалност МИИТ>, I курс, редовно обучение, при гл. ас. д-р. Стефан Ставрев, вместо на 23.3.2023 г. Занятията ще се проведат в 446к.з.> от 16:45-19:00.

На 03.04.2023 г. (понеделник) от 08:00 ч. до 10:30 ч. в 546 к.з. ще се проведат извънредни лекции по "Вероятности и приложна статистика" за спец.Информатика, ред., 3 курс, при проф. дмн Снежана Христова (вместо на 17.04.2023 г.).

На 24.03.2023 г. (петък) от 08:00 ч. до 12:15 ч. в 534 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по "Алгоритми и структури от данни" за спец. Софтуерно инженерство, ред., I курс, подгр. 3 при Георги Динов (вместо на 14.03.2023 г.).

На 09.03.2023 г. (четвъртък) планираната лекция по "Компютърни мрежи и комуникации" при проф. д-р Иван Ганчев за студентите от специалност СТД, 3 к., ред. об се отлага и ще бъде проведена извънредно в бъдеще.

На 08.03.2023 г. (сряда) от 13:30 до 16:00 ч. в 446 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Издателски системи за спец. Бизнес информационни технологии, IV-ти курс редовно обучение, 1-ва група при ас. Веселина Нанева (вместо на 06.03.2023 г.)

На 08.03.2023 г. (сряда) от 16:00 до 18:30 ч. в 446 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Издателски системи за спец. Бизнес информационни технологии, IV-ти курс редовно обучение, 2-ра група при ас. Веселина Нанева (вместо на 06.03.2023 г.)

На 9.03.2023 г. (четвъртък) от 8:45 ч. до 11:15 ч. в 534 к.з. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината „Бази от данни“ при доц. Ст Хаджиколева, за спец. Математика и Приложна математика, 3 курс (вместо на 10.04.2023 г).

На 16.03.2023 г. (четвъртък) от 10:30 до 12:15 ч. в 423 аудитория ще се проведат извънредни лекции по „Програмиране в Интернет с PHP и MySQL“ за специалност Софтуерни технологии и дизайн,  II-ри курс, редовно обучение, при доц. д-р Е. Хаджиколев (вместо на 10.04.2023 г).

На 24.04.2023 г. (понеделник) от 10:30 до 13:00 ч. в 422 аудитория ще се проведат извънредни лекции по „Програмиране в Интернет с PHP и MySQL“ за специалност Софтуерни технологии и дизайн,  II-ри курс, редовно обучение, при доц. д-р Е. Хаджиколев (вместо на 17.04.2023 г).

На 10.03.2023 г. (петък) от 13:30 до 17:45 в 346 к.з. ще се проведат извънредни лекции по избираемата дисциплина Начини за визуализация с Wolfram Mathematica  доц. д-р Павлина Атанасова (вместо на  03.03.2023 г. (петък) ).

На 05.03.2023 г. (неделя) в 531 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината "Компютърни мрежи и комуникации" при проф. д-р Иван Ганчев за студентите от специалност БИТ, 3 к., ред. об. (вместо на 28.02.2023 г.), както следва: 2а група: 10:00 ч. – 11:30 ч.;  2б група: 11:45 ч. – 13:15 ч.; 1б група: 15:00 ч. – 16:30 ч.; 1а група: 16:45 ч. – 18:15 ч.

На 04.03.2023 г. (събота) в 531 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината "Компютърни мрежи и комуникации" при проф. д-р Иван Ганчев за студентите от специалност СТД, 3 к., ред. об. (вместо на 27.02.2023 г.), както следва: 2б група: 10:00 ч. – 11:30 ч.; 1б група: 11:45 ч. – 13:15 ч.; 1а група: 15:00 ч. – 16:30 ч.; 3а група: 16:45 ч. – 18:15 ч.

На 1.03.2023 г. (сряда) от 11:30 ч. до 14:15 ч. в 446 к.з. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината „Бази от данни“ при доц. Ст Хаджиколева, за спец. ИТМОМ + МИИТ, 3 курс (вместо на 12.04.2023 г).

На 23.02.2023г упражненията по Информационни технологии в математиката за БИТ I курс, 1а и 2б група при гл. ас. д-р Мария Василева няма да се проведат и ще бъдат отработени в подходящо време.

На 22.02.2023г упражненията по Дискретна математика за Информатика II курс, 1 и 2 група при гл. ас. д-р Мария Василева няма да се проведат и ще бъдат отработени в подходящо време.

На 21.02.2023 г. /вторник/ от 8:00 до 10:30 в 433 к.з. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината „Теория на игрите“ за спец. БМ, 2 курс, М, 3 курс, при проф. дмн Снежана Христова (вместо занятията на 14.03.2023 г.).

На 20.02.203г лекциите и упражненията по Застрахователна математика за БМ II курс при гл. ас. д-р Мария Василева няма да се проведат и ще бъдат отработена в подходящо време.

На 14.03.2023 г. (вторник) от 11:30 до 13:00 ч. в 432 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Бизнес информационни системи за спец. Софтуерни технологии и дизайн, IV-ти курс редовно обучение, 1-ва група при ас. Веселина Нанева (вместо на 22.02.2023 г.)

На 14.03.2023 г. (вторник) от 13:30 до 15:00 ч. в 536 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Бизнес информационни системи за спец. Софтуерни технологии и дизайн, IV-ти курс редовно обучение, 2-ра група при ас. Веселина Нанева (вместо на 22.02.2023 г.)

На 14.03.2023 г. (вторник) от 15:15 до 16:45 ч. в 536 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Бизнес информационни системи за спец. Софтуерни технологии и дизайн, IV-ти курс редовно обучение, 3-та група при ас. Веселина Нанева (вместо на 22.02.2023 г.)

На 17.02.2023 ,часовете по специализиран английски език на специалности МИИТ и ИТМОМ, 1 ви курс, група А, при д-р Шаркова, ще бъдат отменени. Отучването ще се уточнява допълнително.

На 25.02.2023 г. (събота) в 531 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината "Компютърни мрежи и комуникации" при проф. д-р Иван Ганчев за студентите от специалност СТД, 3 к., ред. об. (вместо на 20.02.2023 г.), както следва: 2б група: 10:00 ч. – 11:30 ч.; 1б група: 11:45 ч. – 13:15 ч.;  1а група: 15:00 ч. – 16:30 ч.; 3а група: 16:45 ч. – 18:15 ч.

На 26.02.2023 г.(неделя) в 531 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината "Компютърни мрежи и комуникации" при проф. д-р Иван Ганчев за студентите от специалност БИТ, 3 к., ред. об. (вместо на 21.02.2023 г.), както следва: 2а група: 10:00 ч. – 11:30 ч.; 2б група: 11:45 ч. – 13:15 ч.; 1б група: 15:00 ч. – 16:30 ч.; 1а група: 16:45 ч. – 18:15 ч.

На 03.04.2023 г..от 8:00 до 9:30 часа в 446 к.з. ще се проведат извънредни лекции по Управление на проекти за специалност Информатика 4тии курс, при доц. д-р Силвия Гафтанджиева (вместо на 01.03.2023).

На 03.04.2023 г..от 9:45 до 11:15 часа в 446 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Управление на проекти за специалност Информатика, 4тии курс, 1а група при доц. д-р Силвия Гафтанджиева (вместо на 02.03.2023).

На 03.04.2023 г..от 11:30 до 13:00 часа в 432 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Управление на проекти за специалност Информатика, 4тии курс, 1б група при доц. д-р Силвия Гафтанджиева (вместо на 01.03.2023).

На 03.04.2023 г..от 13:30 до 15:00 часа в 432 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Управление на проекти за специалност Информатика, 4тии курс, 2а група при доц. д-р Силвия Гафтанджиева (вместо на 02.03.2023).

На 03.04.2023 г..от 15:15 до 16:40 часа в 432 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по Управление на проекти за специалност Информатика, 4тии курс, 2б група при доц. д-р Силвия Гафтанджиева (вместо на 01.03.2023).

Лекцията по Иконометрия от 20.02.2023 г. за БИТ ред. 2 курс при проф. Анна Малинова няма да се проведе и ще бъде отработена в подходящо време.

На 16.02.2023, часовете по специализиран английски език на специалност Софтуерни технологии и дизайн, 1ви курс, група Б, при др. Шаркова, ще бъдат отменени. Отучването ще се уточнява допълнително.

Извънредни лекции по дисциплината "Вероятности и приложна статистика" за спец. Информатика, 3 курс, редовно обучение при проф. дмн Снежана Христова:
- 6.03.2023 г. /понеделник/ от 8:00 до 10:30 в 546 к.з. (вместо занятията на 13.03.2023 г.).
- 10.04.2023 г. /понеделник/ от 8:00 до 10:30 в 546 к.з. (вместо занятията на 17.04.2023 г.).

На 09.02.2023 г. няма да бъдат проведени присъствени упражнения по Бизнес информационни системи за спец. Софтуерни технологии и дизайн IV курс, задочно обучение при ас. В. Нанева подари здравословни причини. Линк за онлайн провеждане и на двете занятия е https://meet.google.com/sxv-arqc-qzk като той е споделен в google класната стая на курса. Упражненията, независимо от промяната във формата на провеждане, стартират по програма от 9:00 ч. и от 14:00 ч.

На 16.02.2023 г. (четвъртък)  от 13:30  и от 16:00 Специализиран английски език при гл. ас. д-р Кирина Бойкова няма да се проведе за специалност СТД, 1 курс, групи C и D. Занятията ще бъдат отработени в удобно за студентите и преподавателя време.

На 17.02.2023 г. (петък)  от 08:45 Специализиран английски език при гл. ас. д-р Кирина Бойкова няма да се проведе за специалности МИИТ и ИТМОМ, 1 курс, група B. Занятията ще бъдат отработени в удобно за студентите и преподавателя време.

Часовете на СИ 2 курс от 15.02.2023 г. (сряда) за упражнения по Интелигентни системи се преместват на 14.02.2023 г. (вторник), поради служебна ангажираност на преподавателя гл. ас. д-р Венета Табакова, както следва:
от 13:30 до 16:00 ч. 1б група в 532 к.з.
от 16:00 до 18:30 ч. 3а група в 532 к.з.

На 01.03.2023 от 13:30  в ауд. 423 ще се проведе извънредна лекция по Информационни технологии в математиката за.БИТ ред. 1 курс, при проф. Анна Малинова, (вместо 20.02.2023).

На 07.02.2023 и 08.02.2023 г. няма да бъдат проведени присъствени упражнения по Обработка на цифрови изображения за спец. Софтуерни технологии 2 курс, задочно обучение при ас. В. Нанева подари здравословни причини. Линк за онлайн провеждане на занятията и за двата дни е https://meet.google.com/baa-zdiu-ypo като той е споделен в google класната стая на курса. При необходимост от физическо присъствие в сградата на ПУ е предвидена 447 к.з. и за двата дни, за студентите, които искат да работят от комп. зали във ФМИ. Занятията, независимо от промяната във формата на провеждане, стартират по програма от 14:00 ч. 

На 30.01.2023 от 10:00 - 13:00  в к.з. 434 ще се проведат упражнения по Специализиран английски език за спец.БИТ , зад., 1 курс, В подгрупа при хон. ас. Мария Лесовска, (вместо 31.01.2023).

На 27.01.2023 г. /петък/ от 14:00 до 18:15 в 424 ауд. ще се проведат извънредни занятия по дисциплината "Математически анализ" при доц. д-р Теменужка Пенева за спец. Информатика, I курс, задочно обучение (вместо занятията на 22.01.2023 г.).

Упражненията за редовно обучение по "Създаване и обработка на видео и анимации", СТД, III курс, при  гл. ас. Мартин Василев във вторник (10.01.23 г.) ще се проведат онлайн чрез Google Meet вместо присъствено.

На 10.01.2023 г. (вторник) от 13:30 ч. до 15:15 ч. в зала 435 ще се проведе извънредно упражнение по  "Дискретна математика" при проф. д-р Хр. Кискинов  за 2-ри курс Математика, Приложна математика и Бизнес математика (вместо на 2.01.2023 г.).

На 10.01.2023 г. (вторник) от 12:00 ч. до 13:30 ч. в зала 435 ще се проведе извънредна лекция по  "Дискретна математика" при проф. д-р Хр. Кискинов  за 2-ри курс Математика, Приложна математика и Бизнес математика (вместо на 2.01.2023 г.).

На 10.01.2023 г. (вторник) ще се проведат упражнения по дисциплината Увод в уеб програмирането  за студентите от специалност Софтуерни технологии и дизайн, I курс, 1а гр. редовно обучение, при д-р. Стефан Ставрев, вместо на 02.01.2023. Занятията ще се проведат в 546 к.з. от 13:30-17:00.

На 13.01.2023 г. (петък) ще се проведат упражнения по дисциплината Увод в уеб програмирането  за студентите от специалност Софтуерни технологии и дизайн, I курс, 2б гр. редовно обучение, при д-р. Стефан Ставрев, вместо на 02.01.2023. Занятията ще се проведат в 547 к.з. от 9:00-12:00.

На 13.01.2023 г. (петък) ще се проведат упражнения по дисциплината Увод в уеб програмирането  за студентите от специалност Софтуерни технологии и дизайн, I курс, 2а гр. редовно обучение, при д-р. Стефан Ставрев, вместо на 02.01.2023. Занятията ще се проведат в 547 к.з. от 12:00-15:00.

На 12.01.2023г (четвъртък) от 12:15ч до 13:15ч за 2б група и от 14:00ч до 15:00ч за 1б група в к.з. 533 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране (С++) за студентите от специалност Информатика – 1 курс, редовно обучение, при ас. д-р Маргарита Гочева.

На 12.01.2023 г. (четвъртък)  от 13:30 ч. до 17:00 ч. в 547 к.з. ще се проведе извънредна лекция по „Издателски системи“ за специалност „Софтуерни технологии и дизайн“, III курс, при доц. д-р Кремена Стефанова (вместо на 02.01.2023 г.)

На 13.01.2023 (петък) от 09:15 до 11:45 в 246 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Операционни системи и компютърни архитектури за спец. Софтуерно инженерство, ред., 2 курс, 1a група, при ас. Росен Христев (вместо на 02.01.2023).

На 13.01.2023 (петък) от 15:15 до 17:45 в 246 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Операционни системи и компютърни архитектури за спец. Софтуерно инженерство, ред., 2 курс, 3a група, при ас. Росен Христев (вместо на 02.01.2023).

На 13.01.2023 (петък) от 11:45 до 15:15 в 246 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Увод в уеб програмирането за спец. Софтуерни технологии и дизайн, ред., 1 курс, 3a група, при ас. Росен Христев (вместо на 02.01.2023).

Лекциите по избираема дисциплина „Основи на големите данни“ при проф. д-р Георги Димитров, в петък (06.01.2023 г.) ще бъдат проведени от 8:00 часа, онлайн чрез Google Meet: meet.google.com/ogc-exct-ngm.

На 20.12.2022 г. (вторник) и 03.01.2023 г. (вторник) от 8:15 ч. до 13:30 ч. в 346 к.з. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината „Събитийно Програмиране“ при гл. ас. д-р Н. Вълчанов, за спец. Софтуерни Технологии и Дизайн, 2 курс (вместо на 08.12.2022 г. и 02.01.2023).

На 10.01.2023 г. (вторник) от 8:15 ч. до 13:30 ч. в 346 к.з. и  от 13:30 до 18:45 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината „Събитийно Програмиране“ при гл. ас. д-р Н. Вълчанов, за спец. Софтуерни Технологии и Дизайн, 2 курс (вместо на 08.12.2022 г. и 02.01.2023).

Упражненията по "Създаване и обработка на видео и анимации", СТД Р, III курс, във вторник (03.01.23 г.) при гл. ас. Мартин Василев ще бъдат проведени онлайн чрез Google Meet.

Упражненията по "Методи на транслация", Информатика Р, IV курс, в сряда (04.01.23 г.) при гл. ас. Мартин Василев ще бъдат проведени онлайн чрез Google Meet.

Упражненията по английски език за специалност Информатика I курс, редовно обучение (група Г) при хон.ас. Мария Лесовска на 03.01.2023 (вторник), ще се проведат онлайн вместо присъствено.

На 19.12.2022 г. (понеделник), от 12:30 ч. до 13:15 ч. в 422 ауд., на 05.01.2023 г. (четвъртък), 13:30 ч. до 15:15 ч. в 346 ауд., и на 09.01.2023 г. (понеделник), от 12:30 ч. до 13:15 ч. в 422 ауд. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината „Въведение в облачните технологии“ при доц. Ст. Хаджиколева, за спец. Бизнес информационни технологии, 3 курс (вместо на 2.01.2023 г).

На 6.1.2023 (петък) от 11:00ч. в електронна среда ще се проведат извънредни лекции по "Увод в уеб програмирането" за специалност СТД, редовно, първи курс, при проф. д-р Т. Терзиева (вместо 8.12.2022). Подробна информация във виртуалната класна стая на курса.

По медицински причини днес (22.12.2022) няма да се проведе лекцията на гл. ас. д-р Христо Христов по "Уеб програмиране 1" със специалност СИ първи курс редовно. Допълнително ще бъде обявена дата за провеждането на занятието.

Упражненията по Избираема дисциплина "Обработка на естествени езици и чатботи с Python 3" при гл. ас. д-р Георги Пашев на 23.12.2022г. (петък) ще се проведат онлайн, вместо присъствено от 10:00 часа в мийт: https://meet.google.com/krn-qfvb-cmd, вместо от 13:30 на същия ден.

На 5.1.2023 (четвъртъкв 536 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Програмиране за специалност Информатика, редовно, първи курс, при К. Иванов (вместо 2.1.2023), както следва: 8:15-11:45 с 2а подгрупа; 11:45-15:15 с 3а подгрупа; 15:15-18:45 с 1а подгрупа.

На 10.01.2023 (вторник) от 9:30 до 11:00 в 246 к.з. ще се проведе извънредна лекция по дисциплината "Алгоритми и структури от данни" за студентите от специалности МИИТ и ИТМОМпри проф. Сомова (вместо на 02.01.2023).

На 13.12.2022 (вторник) от 9:30 до 11:00 в 246 к.з. ще се проведе извънредна лекция по дисциплината "Алгоритми и структури от данни" за студентите от специалности МИИТ и ИТМОМпри проф. Сомова (вместо на 05.12.2023).

На 03.01.2023 (вторник) от 9:15 до 13:30 в 231 с.з. ще се проведе извънредна лекция по дисциплината "Диференциални уравнения" за студентите от специалност "Бизнес математика", при проф. Пройнов (вместо на 02.01.2023).

На 05.01.2023г (четвъртък) от 10:00ч до 13:30ч за 2б група и от 13:30ч до 17:00ч за 1б група в к.з. 533 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране (С++) за студентите от специалност Информатика – 1 курс, редовно обучение, при ас. д-р Маргарита Гочева, вместо 02.01.2023г.

Поради служебен ангажимент днес (19.12.2022 ) няма да се проведе лекцията на доц. д-р Христо Паунов по "Право и правни информационни системи" със специалност БИТ първи курс редовно. Допълнително ще бъде обявена дата за провеждането на занятието.

На 09.01.2023 от 14:30 до 18:15 ще се проведат лекции по Програмиране за спец. БИТ, ред., I курс, при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 423 ауд. (вместо на 02.01.2023).

На 23.12.2022 (петък) от 8:15 до 10:45 в 447 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Операционни системи и компютърни архитектури за спец. Софтуерно инженерство, ред., 2 курс, 2а група, при ас. Росен Христев (вместо на 23.11.2022).

На 23.12.2022 (петък) от 14:30 до 17:00 в 447 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Операционни системи и компютърни архитектури за спец. Софтуерно инженерство, ред., 2 курс, 1б група, при ас. Росен Христев (вместо на 23.11.2022).

На 23.12.2022 (петък) от 17:00 до 19:30 в 447 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Операционни системи и компютърни архитектури за спец. Софтуерно инженерство, ред., 2 курс, 2б група, при ас. Росен Христев (вместо на 23.11.2022).

На 23.12.2022 (петък) от 11:00 до 14:15 в 447 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Увод в уеб програмирането за спец. Софтуерни технологии и дизайн, ред., 1 курс, 1б група, при ас. Росен Христев (вместо на 08.12.2022).

На 16.12.2022 (петък) от 8:15 до 11:45 в 433 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Увод в уеб програмирането за спец. Софтуерни технологии и дизайн, ред., 1 курс, 1б група, при ас. Росен Христев (вместо на 24.11.2022).

На 20.12.2022 (вторник) от 11.0 до 16:00 в 534 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по АСД за спец. ИТМОМ и МИИТ, ред., 2 курс, при К. Иванов (вместо 22.12.2022), както следва: 11:0-12:30 с ИТМОМ; 12:45-14:15 с МИИТ, гр. 1а; 14:30-16:0 с МИИТ, гр. 1б.

На 3.1.2023 (вторник) от 11.0 до 16:00 в 534 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по АСД за спец. ИТМОМ и МИИТ, ред., 2 курс, при К. Иванов (вместо 5.1.2023), както следва: 11:0-12:30 с ИТМОМ; 12:45-14:15 с МИИТ, гр. 1а; 14:30-16:0 с МИИТ, гр. 1б.

На 10.1.2023 (вторник) от 11.0 до 16:00 в 534 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по АСД за спец. ИТМОМ и МИИТ, ред., 2 курс, при К. Иванов (вместо 12.1.2023), както следва: 11:0-12:30 с ИТМОМ; 12:45-14:15 с МИИТ, гр. 1а; 14:30-16:0 с МИИТ, гр. 1б.

На 20.12.2022 г. (вторник) от 12.00 ч. -- 13:30 ч. в 231 с.з. ще се проведат извънредни занятия по ДГС, за специалностите „Математика“  III курс, „ Приложна математика" III курс, при гл. ас. д-р Ива Докузова (вместо на 1.11.2022 г.).

На 03.01.2023 г. (вторник) от 9:15 до 10:45 в 424 с.з. ще се проведат извънредни лекции по дисциплина Компютърни числени методи за специалност Информатика, lV курс при доц. д-р Павлина Атанасова (вместо на  02.01.2023 г. (понеделник) ).

На 03.01.2023 г. (вторник) от 11:00 до 14:15 в 535 к.з. ще се проведат извънредни упражения по дисциплина Компютърни числени методи за специалност Информатика, lV курс  (1а и 1б групи) при доц. д-р Павлина Атанасова (вместо на  02.01.2023 г. (понеделник) ).

На 04.01.2023 г. (сряда) от 10:00 до 13:30 в 536 к.з. ще се проведат извънредни упражения по дисциплина Компютърни числени методи за специалност Информатика, lV курс  (2а и 2б групи) при доц. д-р Павлина Атанасова (вместо на  03.01.2023 г. (вторник) ).

На 12.01.2023 (четвъртък) ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината „Софтуерни процеси“ при хон. ас. Ангел Георгиев, за специалност „Софтуерно инженерство“, 4 курс. Занятието ще се проведе в 424 аудитория от 14:30 до 17:00 за всички групи. Допълнителна информация – в Google Classroom.

На 15.12.2022 г. (четвъртък), 22.12.2022 г. (четвъртък) и 5.01.2023 г. (четвъртък) от 17:00 ч. до 17:45 ч. в 434 ауд. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината „Бази от данни“ при хон. ас. Мария Горгорова, за спец. Бизнес математика, 2 курс (вместо на 8.12.2022 г). 

На 13.12.2022 (вторник) от 11.0 до 16:00 ще се проведат извънредни упражнения по АСД за спец. ИТМОМ и МИИТ, ред., 2 курс, при К. Иванов (вместо 08.12.2022)., както следва: 11:0-12:30 с ИТМОМ; 12:45-14:15 с МИИТ, гр. 1а; 14:30-16:0 с МИИТ, гр. 1б.

На 03.01.2023(вторник) от 8:15 ч.-18:45 ч. в 531 к.з. ще се проведат извънредни занятия по ООП при гл.ас. Йордан Тодоров за спец. Софтуерно инженерство, 1 курс 2а,б и 3а групи(вместо на 07.12.2022)

На 16 и 23.12.2022 г, 6.01 и 13.01.2023 г. (петък) от 17:45 ч. - 18:45 ч. в 546 к.з. ще се проведат извънредни занятия по Избираема дисциплина „Блоково програмиране“ при доц. д-р Тодорка Глушкова. (вместо на 09.12. 2022 г.).

На 16.12.2022 г. (петък) от 10:00 ч. до 14:15 ч. в 547 ауд. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината Основи на големите даннипри проф. д-р Георги Димитров, доц. д-р Станка Хаджиколева (вместо на 16.12.2022 г., от 15:00 ч.). 

На 1.12.2022 г. (четвъртък), 15.12.2022 г. (четвъртък) и 22.12.2022 г. (четвъртък) от 13:30 ч. до 14:15 ч. в 422 ауд. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината „Бази от данни“ при доц. Ст Хаджиколева, за спец. Бизнес математика, 2 курс (вместо на 8.12.2022 г).

На 23.12.2022 г. (петък) от 9:15 ч. до 13:30 ч. в 423 ауд. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината Въведение в правото на интелектуалната собственост, при доц. д-р Станка Хаджиколева и адв. д-р Стоян Мемцов (вместо на 23.12.2022 г., от 13:30 до 17:45 ч.). 

На 05.12.2022 г. (понеделник) от 12:45 ч. до 16:00 ч. в 246 к.з. ще се проведе извънредна лекция по „Информационни технологии в Интернет“ за специалност „Софтуерни технологии и дизайн“, IV курс, при доц. д-р Кремена Стефанова (вместо на 16.11.2022 г.)

На 12.12.2022 г. (понеделник)  от 12:45 ч. до 16:00 ч. в 246 к.з. ще се проведе извънредна лекция по „Информационни технологии в Интернет“ за специалност „Софтуерни технологии и дизайн“, IV курс, при доц. д-р Кремена Стефанова (вместо на 23.11.2022 г.)

На 14.12.2022 от 11:00 - 14:15  в к.з. 546 ще се проведат упражнения по Английски език за спец. ИТМОМ и МИИТ, ред., 1 курс, В подгрупа при гл. ас. д-р. К. Бойкова, (вместо 07.12.2022).

На 21.12.2022 от 14.30 - 18:00 в к.з. 547 ще се проведат извънредни упражнения по Английски език за спец. ИТМОМ и МИИТ, ред., 1 курс, В подгрупа при гл. ас. д-р. К. Бойкова, (вместо 09.11.2022).

На 05.12.2022 от 14:30 до 18:00 ще се проведат лекции по Програмиране за спец. БИТ, ред., I курс, при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 423 ауд. (вместо на 19.12.2022). 

На 07.12.2022 от 11:00 до 14:30 ще се проведат упражнения по Програмиране за спец. БИТ, ред., I курс, 2а подгрупа, при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 546 к. з. (вместо на 20.12.2022).

На 13.12.2022 от 15:15 до 19:00 ще се проведат упражнения по Програмиране за спец. БИТ, ред., I курс, 1а подгрупа, при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 434 к. з. (вместо на 20.12.2022).

На 10.01.2023 г. (вторник) от 12:45 до 17:45 ч. в 433 к.з. ще се проведат извънредни учебни занятия по дисциплина Методика на обучението по информатика и информационни технологии за специалност Математика, информатика и информационни технологии, III курс (1а и 1б групи), при доц. д-р Стефка Анева (т.е. вместо предвидените последни занятия през 14-та седмица на 03.01.2023 г., те ще бъдат проведени през 15-та седмица по същото време във вторник и в същата компютърна зала, както е по учебно разписание).

На 11.01.2023 г. (сряда) от 8:15 до 13:30 ч. в 434 к.з. ще се проведат извънредни учебни занятия по дисциплина Училищен курс по информационни технологии за специалност Математика, информатика и информационни технологии, IV курс (1а група (8.15-10.45 ч.)  и 1б +ИТМОМ (11.00-13.30 ч.)), при доц. д-р Стефка Анева (т.е. вместо предвидените последни занятия през 14-та седмица на 04.01.2023 г., те ще бъдат проведени през 15-та седмица по същото време в сряда и в същата компютърна зала, както е по учебно разписание).

На 11.01.2023 г. (сряда) от 13:30 до 16:00 ч. в 434 к.з. ще се проведат извънредни учебни занятия по дисциплина Методика на обучението по информатика и информационни технологии за специалност Информационни технологии, математика и образователен мениджмънт, III курс, при доц. д-р Стефка Анева (т.е. вместо предвидените последни занятия през 14-та седмица на 04.01.2023 г., те ще бъдат проведени през 15-та седмица по същото време в сряда в 434 компютърна зала).

На 13.12.2022 г. (вторник) от 08:15 ч. - 11:45 ч. в 346 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Информационни технологии в Интернет, за специалност „Софтуерни технологии и дизайн“, IV курс, редовно обучение, 1 гр., при ас. Веселина Нанева. (вместо на 08.12.2022 г.)

На 13.12.2022 г. (вторник) от 11:45 ч. - 15:15 ч. в 346 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Информационни технологии в Интернет, за специалност „Софтуерни технологии и дизайн“, IV курс, редовно обучение, 2 гр., при ас. Веселина Нанева. (вместо на 08.12.2022 г.)

На 13.12.2022 г. (вторник) от 15:15 ч. - 18:45 ч. в 447 к. з. ще се проведат извънредни упражнения по Информационни технологии в Интернет, за специалност „Софтуерни технологии и дизайн“, IV курс, редовно обучение, 3 гр., при ас. Веселина Нанева. (вместо на 08.12.2022 г.)

На 9 декември (петък) от 13:30 ч. до 17:30 ч. в 535 к.з. ще се проведат извънредни занятия по  "Изчислителна математика 2 " за спец. Бизнес математика, ред., IV курс,  при доц. д-р Павлина Атанасова.

На 6.12.2022 г. (вторник, 11та седмица), от 8:15-10:45 ч. в 424 ауд. ще се проведе второто контролно по ПМ1 със студентите СТД2 при проф. дн Снежана Гочева-Илиева и гл. ас. д-р Слав Чолаков.

На 28.11.2022 г. (понеделник, 10та седмица) от 8:15 до 10:45 ч. в 422 ауд. ще се проведе извънредна лекция по Приложна математика 1 със студентите от СТД 2ри курс при проф. дн Снежана Гочева-Илиева вместо редовните занятия на 16.11.2022 г., а по-рано обявената за 24.11.2022 г. лекция отпада. Редовните занятия (упр. по ПМ1) за 2б група, СТД2 при гл. ас. д-р Слав Чолаков се преместват за следващия ден 29.11.2022 (вторник) от 9:15 до 10:45 ч. в 531 к.з.

На 28.11.2022 г. (понеделник, 10та седмица) от 11:00 до 13:30 ч. в 447 к.з. ще се проведат редовните лабораторни упражнения по Приложна математика 2 със студентите от 1а група, СТД 4ри курс при проф. дн Снежана Гочева-Илиева вместо от 11:45 до 14:15 ч.  Редовните лабораторни упражнения по Приложна математика 2 на 28.11.2022 г. (понеделник, 10та седмица) със студентите от 3а група, СТД 4 се преместват в същия ден от 13:30 до 16:00 ч. в 432 к.з. вместо от 9:15 до 11:45 ч.

На 28 Ноември (Понеделник) от 08:15 ч. до 10:45 ч. в 246 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по  "Алгоритми и структури от данни" за спец. Информатика, ред., III курс, подгр. 1б и 2б при Георги Динов (вместо на 30.11.2022 г.).

На 12.01.2023 г. (четвъртък) от 9:00 ч. - 11:45 ч.  онлайн ще се проведат извънредни занятия по дисциплината Бизнес английски език с ИТ с 4 курс Бизнес информационни технологии (БИТ) при доц. д-р Иван Шотлеков, а всички лекции започват в 9:00 вместо в 9:15 за отработване на занятията на 25.11.2022 и на 08.12.2022 г.

На 22.11.2022 г. от 16:15 до 18:45 в к.з. 246, ще се проведе извънредна лекция по дисциплината Информационно моделиране за студентите от специалност Информатика, IV курс, при проф. д-р Антон Илиев.

На 29.11.2022 г. (вторник) от 16:15 ч. - 18:45 ч. в 423 ауд. ще се проведат извънредна лекция по Алгоритми и структури от данни, за специалност „Информатика“, Ill курс, при проф. д-р Ангел Голев. (вместо на 01.12.2022 г.)

На 14.11.2022 г. (понеделник) от 13:00 ч. до 16:00 ч. в 346 к.з. ще се проведат упражнения по Електронна Търговия, за специалност СТД , IV курс при ас. Иван Желев (вместо 10.10.2022 г.).

На 14.11.2022 г. (понеделник) от 11:00 ч. до 13:30 ч. в 346 к.з. ще се проведат упражнения по Електронна Търговия, за специалност СТД , IV курс при ас. Иван Желев (вместо 10.10.2022 г.).

На 14.11.2022 г. (понеделник) от 08:15 ч. до 10:45 ч. в 346 к.з. ще се проведат упражнения по Електронна Търговия, за специалност СТД , IV курс при ас. Иван Желев (вместо 10.10.2022 г.).

На 01.12.2022 г. (четвъртък), от 11:00 ч. - 13:30 ч. в 533 к.з. ще се проведе извънредно занятие (упражнение) по Информационни технологии, за специалност „Бизнес математика“, I-ви курс, при доц. д-р Евгения Ангелова (вместо на 23.11.2022 г.).

На 06.12.2022 г. (вторник), от 12:30 ч. - 15:00 ч. в 346 к.з. ще се проведе извънредно занятие по Увод в информационните технологии, за специалност „Софтуерни технологии и дизайн“, I-ви курс, при доц. д-р Евгения Ангелова (вместо на 23.11.2022 г.).

На 09.11.2022 г. (сряда)  от 14:30 Английски език при гл. ас. д-р Кирина Бойкова няма да се проведе за специалности МИИТ и ИТМОМ, 1 курс, група B. Занятията ще бъдат отработени в удобно за студентите и преподавателя време.

На 22.11.2022 г. (вторник) от 16:00 ч. до 18:30 ч. в 422 ауд. ще се проведат извънредни лекции по дисциплината „Мобилни приложения“ при доц. Ст Хаджиколева, за спец. Софтуерно инженерство, 3 курс (вместо на 1.11.2022 г).

На 08.11.2022 г. (вторник) от 13:30 до 17:00 в 432 к.з. ще се проведат извънредни учебни занятия по дисциплина Компютърни числени методи за специалност Информатика, lV курс (2а и 2б групи), при д-р Павлина Атанасова (вместо на 01.11.2022 г.).

На 14 Ноември (Понеделник) от 08:15 ч. до 10:45 ч. в 246 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по  "Алгоритми и структури от данни" за спец. Информатика, ред., III курс, подгр. 1б и 2б при Георги Динов (вместо на 09.11.2022 г.).

На 17.11.2022 г. (четвъртък) от 15:15 ч. - 17:45 ч. за 1а гр. в 433 к.з. ще се проведат упражнения по Информационни технологии, за специалност „Информационни технологии, математика и образователен мениджмънт", I курс, при гл. ас. д-р Елена Тодорова. (вместо на 24.11.2022 г.)

На 22.11.2022 г. (вторник) от 16:15 ч. - 18:45 ч. в 423 ауд. ще се проведат изънредна лекция по Алгоритми и структури от данни, за специалност „Информатика“, Ill курс, при проф. д-р Ангел Голев. (вместо на 24.11.2022 г.)

На 16.11.2022 г. (сряда) от 8:15 ч. - 11:45 ч. в 246 к.з. ще се проведат изънредна лекция по Електронна търговия, за специалност „Бизнес информационни технологии“, IV курс, при проф. д-р Анна Малинова / гл. ас. д-р Елена Тодорова. (вместо на 31.10.2022 г.)

Лекциите по финансова математика за 2 курс БИТ ще се проведат на 05.12.2022(понеделник) и 12.12.2022 (понеделник) от 11:00 във 447 к.з. при проф. А.Захариев (вместо 03.10.2022 и 14.11.2022).
Часовете по английски език за специалности ИТМОМ и МИИТ на д-р Деница Шаркова, група А, ще бъдат отучени на 9 ти ноември  (сряда) от 12:45-17:45, и на 16 ти ноември (сряда) от 12:45-17:45

На 22.11.2022 г. (вторник) от 13:30 до 15:15 ч. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране чрез .NET за специалност Бизнес информационни технологии, II курс, редовно обучение (1а и 1б групи) в онлайн среда, при ас. Веселина Нанева (вместо на 17.11.2022 г.). Линк към Meethttps://meet.google.com/qox-wpoj-jte

На 22.11.2022 г. (вторник) от 15:15 до 17:00 ч. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране чрез .NET за специалност Бизнес информационни технологии, II курс, редовно обучение (2а и 2б групи) в онлайн среда, при ас. Веселина Нанева (вместо на 17.11.2022 г.). Линк към Meethttps://meet.google.com/qox-wpoj-jte

На 29.11.2022 г. (вторник) от 13:30 до 15:15 ч.  ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране чрез .NET за специалност Бизнес информационни технологии, II курс, редовно обучение (1а и 1б групи) в онлайн среда, при ас. Веселина Нанева (вместо на 24.11.2022 г.). Линк към Meethttps://meet.google.com/wud-hggz-yvn

На 29.11.2022 г. (вторник) от 15:15 до 17:00 ч. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Програмиране чрез .NET за специалност Бизнес информационни технологии, II курс, редовно обучение (2а и 2б групи) в онлайн среда, при ас. Веселина Нанева (вместо на 24.11.2022 г.). Линк към Meethttps://meet.google.com/wud-hggz-yvn

На 5.11.2022 г. (събота) от 09:00 до 11:45 ч. в 535 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по „Мобилни приложения“ за специалност Софтуерно инженерство, III-ти курс, група 3А редовно обучение, при гл. ас. д-р инж. Георги Пашев (вместо на 1.11.2022 г).

На 3.11.2022 г. (четвъртък) от 11:15 до 14:45 ч. в 422 аудитория ще се проведат извънредни лекции по „Програмиране“ за специалност Софтуерно инженерство, I-ви курс, редовно обучение, при доц. д-р Е. Хаджиколев (вместо на 1.11.2022 г). 

На 24.11.2022 г. (четвъртък) от 14:30 до 17:00 ч. в 424 ауд. ще се проведе извънредна лекция по Приложна математика 1 със студентите от СТД 2ри курс при проф. д.н. Снежана Гочева-Илиева вместо редовните занятия на 16.11.2022 г. 

На 08.11.2022 г. (вторник) от 13:30 до 17:00 в 432 к.з. ще се проведат извънредни учебни занятия по дисциплина Компютърни числени методи за специалност Информатика, lV курс (2а и 2б групи), при д-р Павлина Атанасова (вместо на 01.11.2022 г.).

На 02.11.2022 г. (сряда) от 16:15 до 17:45 ч. в 531 к.з. ще се проведат извънредни учебни занятия по дисциплина Информационни технологии в образованието за специалност Математика, информатика и информационни технологии, III курс (1а и 1б групи слято), при доц. д-р Стефка Анева (вместо на 01.11.2022 г.). (Пояснение: Ще бъдат отработени 2 учебни часа, тъй като хорариума на упражненията за дисциплината „Информационни технологии в образованието“  е 20 часа и за една от предвидените седем седмици занятието трябва да бъде само 2 учебни часа, а останалите шест седмици - по 3 учебни часа.)

Лекцията по ПМ2 при доц. д-р Хр. Кулина на 08.11.2022 г. от 13:30 до 17:45 часа ще се проведе онлайн в Meet връзката на класната стая: https://meet.google.com/bbf-ihzw-vbm.

На 02.11.2022 г. (сряда) в с.з. 603 с.з. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината Приложна математика 1  за студентите от СТД 2 курс, редовно обучение, само за групи 1б, 2а и 1а при гл. ас. д-р Слав Чолаков, (вместо 01.11.2022 г.).  Група  - от 08:15 до 09:45 ч. в 603 с.з.; Група 2а - от 10:00 до 11:30 ч. в 603 с.з.; Група 1а - от 14:30 до 16:00 ч. в 603 с.з.

На 03.11.2022 г. (четвъртък) от 14:30 ч. до 17:45 ч. в 547 к.з. ще се проведат извънредни упражнения по дисциплината „Въведение в компютърните науки“ за специалност „Бизнес информационни технологии“, I-ви курс, 1а, 2а и 3а подгрупи при Юри Хоптериев (вместо 01.11.2022 г.).

На 8.11.2022 г. (вторник) от 16:15 ч. - 18:45 ч. за 1а гр. в 531 к.з. и на  10.11.2022 г. (четвъртък) от 13:30 ч. - 16:00 ч. за 1б гр. в 433 к.з. ще се проведат упражнения по Информационни технологии, за специалност „Математика, информатика и информационни технологии“, I курс, при гл. ас. д-р Елена Тодорова. (вместо на 1.11.2022 г.)

На 15.11.2022(вторник) от 08:00ч. до 11.45ч. и от 11:45ч. до 15:15ч. в к.з. 447 ще се проведат извънредни упражнения по дисциплина ВКН за студентите от специалност БИТ -1 курс ,1б и 2б група, редовно обучение, при ас. д-р Маргарита Гочева, вместо 01.11.2022

Извънредни упражнения по Компютърни мрежи и комуникации при хон. ас. Лазар Пендов за специалност Информатика, 3-ти курс, редовно обучение:

  •  08.11.2022 от 16:15 до 17:45 в 532 к.з. (вместо на 27.10.2022 от 14:30).
  •  09.11.2022 от 16:15 до 17:45 в 531 к.з. (вместо на 27.10.2022 от 16:15).
  •  3а14.11.2022 от 17:00 до 18:45 в 533 к.з. (вместо на 01.11.2022 от 08:15).
  •  2б15.11.2022 от 16:15 до 17:45 в 531 к.з. (вместо на 01.11.2022 от 10:00).
  •  1б16.11.2022 от 16:15 до 17:45 в 531 k.з. (вместо на 01.11.2022 от 11:45).

На 24.10.2022 г. /понеделник/, лекцията от 9:15 часа и лаб. упражнения от 11:45 часа по Числени методи за МИИТ и ИТМОМ 3 курс при доц. д-р Хр. Кулина ще се проведат онлайн в Meet връзката на класната стая на курса: https://meet.google.com/nju-cehh-cre.

На 15.11.2022 г. (вторник) от 8:15 ч. до 11:45 ч. ще се проведат извънредни занятия по дисциплина „Увод в информационни технологии“ за специалност „Бизнес информационни технологии“, I-ви курс, 3 а  група в к.з. 431 при гл. ас. д-р Ивелина Велчева (отучване вместо 01.11.2022 г.).

На 15.11.2022 г. (вторник) от 11:45 ч. до 15:15 ч. ще се проведат извънредни занятия по дисциплина „Увод в информационни технологии“ за специалност „Бизнес информационни технологии“, I-ви курс, 1 а  група в к.з. 431 при гл. ас. д-р Ивелина Велчева (отучване вместо 01.11.2022 г.).

На 15.11.2022 г. (вторник) от 15:15 ч. до 18:45 ч. ще се проведат извънредни занятия по дисциплина „Увод в информационни технологии“ за специалност „Бизнес информационни технологии“, I-ви курс, 2 б  група в к.з. 431 при гл. ас. д-р Ивелина Велчева (отучване вместо 01.11.2022 г.).

На 25.10. и 8.11 от 17:00 до 17:45 часа в 424 ауд. и на 29.11. от 17:00 до 17:45 часа в 447 к.з. ще се проведат извънредни лекции по Информационни технологии за специалности Приложна математика и Математика 2ри курс, при доц. д-р Силвия Гафтанджиева (вместо на 01.11.2022).

На 19.10, 26.10 и 2.11.2022 г. (сряда) от 14:30 ч. - 16:00 ч.  за  специалности „ИТМОМ и МИИТ“, II курс  в 422 ауд. ще се проведат извънредни лекции по УЕБ дизайн, при доц. д-р Тодорка Глушкова. (вместо на 09, 16 и 23 ноември 2022 г.).

На 18.10., 25.10. от 16:00 до 17:45 часа в 546 к.з. и на 22.11., 29.11. от 16:00 до 17:45 часа в 547 к.з. ще се проведат извънредни занятия по ПМ2 за СТД 4 курс, при доц. д-р Хр. Кулина (вместо на 01.11.2022 и 15.11.2022 г.).

 На 08.11.2022 г. (вторник) от 16:00 до 18:45 ч. в 423 ауд. ще се проведе лекция по Разпределени приложения за специалност Информатика, III-ти курс, редовно обучение, при проф. А. Илиев (вместо на 01.11.2022).

На 13.10.2022 г. (четвъртък) от 9:15 до 11:45 ч. в 533 к.з. ще проведат извънредни упражнения по ПМ2 за СТД 4ти курс, 1а група; На  20.10.2022 г. (четвъртък) от 13:30 до 16 :00 ч. в 535 к.з. ще проведат извънредни упражнения по ПМ2 за СТД 4ти курс, 3а група;  На 03.11.2022 г. (четвъртък) от  9:15 до 11:45 ч. в 533 к.з.   ще проведат извънредни упражнения по ПМ2 за СТД 4ти курс, 1а - при проф. д.н. Снежана Гочева вместо редовните занятия в периода 14.11.-21.11.2022 г.

На 16.12.2022 г. (петък) от 8:15 ч. - 12:30 ч.  (група А) и от 13:30 ч. - 17:45 ч. (група B) в 246 к.з. ще се проведат извънредни занятия по дисциплината Английски език на 1 курс Софтуерно инженерство (СИ) при доц. д-р Иван Шотлеков, вместо на 14.11.2022 г.

На 07.10.2022 г. (петък) ще се проведат упражнения по дисциплината Увод в програмерането  (C#) за студентите от специалност Софтуерни технологии и дизайн, I курс, 3 гр. редовно обучение, при д-р. Стефан Ставрев, вместо на 26.09.2022. Занятията ще се проведат в 531 к.з. от 10:00-13:45.

На 11.10.2022 г. (вторник) ще се проведат упражнения по дисциплината Увод в програмерането (C#) за студентите от специалност Софтуерни технологии и дизайн, I курс, 2б гр. редовно обучение, при д-р. Стефан Ставрев, вместо на 26.09.2022. Занятията ще се проведат в 431 к.з. от 15:15-19:00.

На 03.10.2022 г. лекциите и упражненията по Модели на реални процеси за спец. Информатика, II курс, редовно обучение, с лектор доц. д-р Теменужка Пенева, ще се проведат в електронна среда от разстояние съгласно публикуваното учебното разписание. Присъединяването към срещата в Google Meet ще става от линка в класната стая на дисциплината с код dfw3tsg.

На 19.10.2022 от 15:15 до 19:00 ще се проведат упражнения по Увод в програмирането (C#) за спец. СТД, ред., I курс, 1а подгрупа при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 531 к. з. (вместо на 10.10.2022).

На 20.10.2022 от 08:00 до 11:45 ще се проведат упражнения по Увод в програмирането (C#) за спец. СТД, ред., I курс, 1б подгрупа при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 531 к. з. (вместо на 10.10.2022).

На 27.10.2022 от 08:00 до 11:45 ще се проведат упражнения по Увод в програмирането (C#) за спец. СТД, ред., I курс, 2а подгрупа при гл. ас. д-р. М. Веселинова в 533 к. з. (вместо на 10.10.2022).

]]>
2022-10-022267
„Студентски практики – Фаза 2“http://fmi-plovdiv.org/news.jsp?newsId=2054&ln=1&id=2Уважаеми студенти, поради възобновяване на дейностите по проект BG05M2OP001-2.013-0001 „Студентски практики – Фаза 2“; Ви съобщаваме, че на страницата на проекта http://praktiki.mon.bg/ имате възможност за регистрация, попълване на профил и избор на работодател. За регистрация вижте тук:  https://praktiki.mon.bg/registration/students#.

Договорите, които студентите ще представят в каб. 330, трябва да са в 3 екз. и придружени с 3 екз. Декларации.

Договори на студентите от ІV. курс ще се приемат в случай, че практиката приключи до датата на държавния им изпит.

При представяне на договорите от студента е необходимо фирмата и ментърът да имат сключен договор с ПУ „Паисий Хилендарски“.

Договорите от фирмите също трябва да са в 3 екз. (с оригинален подпис и печат), прикрепен към него списък с имената на менторите, 3 екз. деклерации и регистрационна форма от работодател, които може да се изтеглят от тук: https://uni-plovdiv.bg/news/news/469/ .

Договори на студенти по проект "Студентски практики - Фаза 2" няма да се приемат.

Студентите избират академичен наставник, който е от Факултета по математика и информатика.

Списък на академичните наставници от ФМИ:

Име, презиме, фамилия

e-mail

Док-т Гергана Василева Колева

gerry.koleva@fmi-plovdiv.org

Доц. д-р Елена Петрова Сомова

eledel72@gmail.com

Доц. д-р Емил Николов Хаджиколев

hadjikolev@uni-plovdiv.bg

Доц. д-р Станка Иванова Хаджиколева

stankah@gmail.com

Гл. ас. д-р Елена Христова Тодорова

eli_tod@abv.bg

Гл. ас. д-р Иван Марков Димитров

ivan.dimitrow@abv.bg

Гл. ас. д-р Кремена Василева Стефанова

kvstefanova@gmail.com

Гл. ас. д-р Магдалена Асенова Веселинова

maggie.veselinova@gmail.com

Гл. ас. д-р Мариана Иванова Крушкова

mik@uni-plovdiv.bg

Гл. ас. д-р Христо Тошков Христов

hristo.toshkov@gmail.com

 

 
]]>
2021-06-302054
РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ ЗА СТАЖ ПО МАТЕМАТИКА И ИТ НА СПЕЦ. МИИТ И ИТМОМ, 4 К.http://fmi-plovdiv.org/news.jsp?newsId=2325&ln=1&id=2

РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ И ДЛЪЖНОСТНА ХАРАКТЕРИСТИКА
НА СТУДЕНТИТЕ ОТ IV КУРС МАТЕМАТИКА, ИНФОРМАТИКА и ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ и
IV КУРС ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ, МАТЕМАТИКА И ОБРАЗОВАТЕЛЕН МЕНИДЖМЪНТ
ЗА СТАЖАНТСКАТА ПРАКТИКА по МАТЕМАТИКА,

ИНФОРМАТИКА И ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ,
която ще се проведе
 от 13.02.2023 до 31.05.2023 г.

ПРАВА, ОТГОВОРНОСТИ И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СТУДЕНТИТЕ – СТАЖАНТ-УЧИТЕЛИ

1. Права:

1.1. Студентът има право на консултации от страна на методиците, учителя-наставник и дирек­то­ра на базовото училище.

1.2. Студентът има право да ползва материално-техническата база на училището.

1.3. Студентът има право да ползва всички одобрени от МОН програмни документи за учебно-възпитателната работа в училището.

1.4. Студентът има право да разработва и прилага собствени теоретико-приложни разработки за обогатяване на учебния процес и педагогическото взаимодействие.

1.5. Студентът има право на обратна информация за проведената от него учебно-възпитателна работа от страна на ръководителя-методик и учителя-наставник.

2. Отговорности:

2.1. Студентът е отговорен за своето присъствие и активно участие в стажантската практика.

2.2. Студентът е отговорен за опазване от него на материално-техническата и методическа база.

2.3. Студентът носи отговорност за съобразяването на своите идеи с общия дух на одобрените от МОН документи за учебно-възпитателната работа в училище.

2.4. Студентът е отговорен за оползотворяване на обратната информация от анали­за на проведената от него учебно-възпитателна дейност и своето професионално изграж­дане.

2.5. Студентът е отговорен за отработването на основателните отсъствия в предварително уговореното време с ръководителя на практиката и учителят-наставник.


3. Задължения:

3.1. Студентите провеждат стажантската практика по математика и информационни технологии при ученици от V до ХІ клас, според направеното предварително разпределение – посочено в таблицата по-долу. Те практикуват в мин. две паралелки 6 седмици, през който период трябва да имат изнесени най-малко 13 урока по математика и най-малко 7 урока по информационни технологии.

3.2. Първите един-два дни от стажантската практика студентите наблюдават работата на учителя-наставник и подготвят уроците за следващите дни и следващата седмица.

3.3. При един учител-наставник стажуват двама стажант-учителя, като взаимно се посещават и наблюдават, както и работата на учителя-наставник (ако има свободна паралелка).

3.4. Всеки стажант-учител самостоятелно планира, организира и осъществява учебната дейност в повере­ните му класове с минимална помощ от страна на учителя-наставник. Стажант-учителят разработва дидактически планове, които се утвърждават и подписват от учителя-наставник поне един ден преди датата на изнасянето им. При неспазване на това изискване учителя-наставник не допуска стажант-учителя да изнесе урока.

3.5. Всеки стажант-учител води ДНЕВНИК (по приложен образец), в която отразява:

  • график на планираните дейности – наблюдения и провеждане на урочна дейност;
  • протоколите на наблюдаваните от стажант-учителя уроци;
  • разработените дидактически планове на уроците, които провежда;
  • протокол (свободен текст), заверен от учителя-наставник, за провере­ните писмени работи (домашни, контролни) на ученици;
  • доклад от учителя-наставник, в който се отразява мнението му относно работата на стажант-учителя.

3.6. Дневникът е неделима част от цялостната документация за оценяване работата на стажант-учителя по време на практическата му подготовка, която се взема в предвид при оформяне на оценката за държавния практически изпит.

3.7. Стажант-учител, който нарушава вътрешния ред на училището и задълженията си, може да бъде отстранен от директора на училището.

3.8. Стажант-учител, отсъствал по уважителни причини повече от три дни, но не повече от 1/3 от стажа, може по решение на катедрата да продължи стажа си с толкова дни,  с колкото е отсъствал. 

4. Критерии за оценяване на стажант-учителите:

4.1. Предварителна подготовка:

  • формулиране на образователни, възпитателни и развиващи цели;
  • планиране на различните дейности и форми за реализиране;
  • логика и връзка между основните части в план-конспекта;
  • подготовка на дидактически материали.

4.2. Реализиране на урока:

  • създаване на положителна психологическа нагласа (мотивация) у учениците;
  • оптимален подбор на учебното съдържание;
  • адекватен избор и използване на методите, средствата и техниките на обучение;
  • съответствие със специфичните методически изисквания;
  • синхрон между образователни, възпитателни и развиващи цели;
  • съчетаване на индивидуално, групово и фронтално взаимодействие с учениците;
  • индивидуален подход и диференцирана работа в зависимост от възрастовите особености и специфичните педагогически нужди на учениците;
  • съответствие между цели и резултати;
  • поведение на студента-практикант: емоционалност; емпатия; добронамереност; реактивност – интелектуална и емоционална; стимулиране чувството за успех на учениците; хуманно отношение към учениците.

4.3. Конфериране:

  • самоанализ и самооценка на подготовката и реализацията на урока;
  • коментар на учителя-наставник - критични бележки и препоръки;
  • коментар на останалите членове на комисията - критични бележки и препоръки;
  • обобщителен коментар от председателя на комисията, която провежда държавния практически изпит.

Стажант-учител, показал незадоволителен успех по време на ПДПП, я повтаря през следващата учебна година.

След приключване на стажа всички студенти да се явят в учебен отдел със студентските книжки за заверка на семестъра и проверка на справката за семестриално завършване.

 

Всички студенти е необходимо да изпратят график с разпределението на часовете си и смяната (І или ІІ) в училището на ръководителите на стажа доц. Д. Бойкина (e-mail: boikina@uni-plovdiv.bg) и

доц. Стефка Анева  (e-mail: stfaneva@uni-plovdiv.bg).

 


РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ

 

 

Име, фамилия

Фак. номер

Училище

Учител-наставник по Математика

Учител-наставник по ИТ

1

Искра Невенова Чолакова

1901181001

ОМГ

ОМГ

2

Галина Емилова Енчева

1901181002

ОУ „Княз Александър I“

Деляна Гергова

ОУ „Княз Александър I“

Деляна Гергова

3

Решиде Мехмед Пелюванска (ДИ)

1901181004

ОУ „Княз Александър I“

Антоанета Тодорова

ЕГ „Иван Вазов“

Светла Илиева

4

Николай Христов Караджов

1901181005

ОУ „Княз Александър I“

Антоанета Тодорова 

ОУ „Княз Александър I“

Вяра Христова

5

Гинка Атанасова Иванова

1901181006

СУ „Пейо К. Яворов“

Мария Добрева

СУ „Пейо К. Яворов“

Стелиана Чиликова

6

Диана Стоянова Пачева (ДИ)

1901181007

-

ЕГ „Иван Вазов“

Диана Николова

7

Наталия Данаилова Христозова

1901181008

ОУ „Княз Александър I“

Антоанета Тодорова

ОУ „Княз Александър I“

Деляна Гергова

8

Елена Ганчева Иванова

1901181009

СУ „Пейо К. Яворов“

Мария Добрева

СУ „Пейо К. Яворов“

Стелиана Чиликова

9

Наиле Рафхат

1901181010

ЕГ „Иван Вазов“

Мая Янева

ЕГ „Иван Вазов“

Диана Николова

10

Теодор Атанасов Палаков

1901181011

ОУ „Княз Александър I“

Вяра Христова

ОУ „Княз Александър I“

Вяра Христова

11

Александра Александрова Стоянова

1901181012

СУ „Пейо К. Яворов“

Мария Добрева

СУ „Пейо К. Яворов“

Стелиана Чиликова

12

Димитър Николов Найдеков

1901181013

СУ „Пейо К. Яворов“

Мария Добрева

СУ „Пейо К. Яворов“

Стелиана Чиликова

13

Елена Ангелова Гиздова (ДИ)

1901181014

ОУ „Княз Александър I“

Антоанета Тодорова

ЕГ „Иван Вазов“

Диана Николова

14

Миньо Петров Минев (ДИ)

1901181016

-

ЕГ „Иван Вазов“

Светла Илиева

15

Нина Димитрова Димитрова

1901181018

-

-

16

Йорданка Христова Бебечева (ДИ)

1901181019

ОУ „Княз Александър I“

Антоанета Тодорова, ДИ

ЕГ „Иван Вазов“

Светла Илиева

17

Петя Радостинова Русинова

1901181020

ОУ „Княз Александър I“

Антоанета Тодорова

ОУ „Княз Александър I“

Деляна Гергова

18

Лора Николаева Стоянова

1901181021

СУ „Пейо К. Яворов“

Мария Добрева

СУ „Пейо К. Яворов“

Стелиана Чиликова

19

Иван Владимиров Иванов

1901181022

ОУ „Княз Александър I“

Антоанета Тодорова

ОУ „Княз Александър I“

Вяра Христова

20

Диана Димитрова Димитрова (ДИ)

1901181024

-

ЕГ „Иван Вазов“

Диана Николова

21

Мартин Диянов Петров

1901181033

ОУ „Княз Александър I“

Деляна Гергова

ОУ „Княз Александър I“

Деляна Гергова

22

Митко Михаилов Вълев

1901181034

ОУ „Княз Александър I“

Антоанета Тодорова

 

23

Тома Георгиев Даракчиев

1901181039

ОУ „Княз Александър I“

Деляна Гергова

ОУ „Княз Александър I“

Деляна Гергова

24

Петя Красимирова Соколова

1901181047

ОУ „Княз Александър I“

Вяра Христова

ОУ „Княз Александър I“

Вяра Христова

25

Катерина Дим. Чавдарова

1901181051

ЕГ „Иван Вазов“

Мая Янева

ЕГ „Иван Вазов“

Светла Илиева

26

Александра Арсо Агопян

1901181053

ОУ „Княз Александър I“

Вяра Христова

ОУ „Княз Александър I“

Вяра Христова

27

Стиляна Димитрова

1901651001

СУ „Пейо К. Яворов“

Мария Добрева

СУ „Пейо К. Яворов“

Стелиана Чиликова

28

Йорданка Аргирова

1901651003

 

 

29

Бедрие Ферад

1901651004

СУ „Пейо К. Яворов“

Мария Добрева

СУ „Пейо К. Яворов“

Стелиана Чиликова

30

Диляна Сариева

1901651008

ОУ „Княз Александър I“

Деляна Гергова

ОУ „Княз Александър I“

Деляна Гергова

 

]]>
2023-02-092325
ПРЕДДИПЛОМЕН СТАЖ - И, БИТ, СТД, СИ, 4-ти курс, РЕДОВНО ОБ.http://fmi-plovdiv.org/news.jsp?newsId=2335&ln=1&id=2ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА СТАЖАНТСКИ ПОЗИЦИИ


Всички студенти, които не са намерили фирма за провеждане на стажа, ще бъдат разпределени по фирми, осигурени от ФМИ, като записването (посочване на предпочатания за фирма) ще се осъществи онлайн от 01.05.2023 г. до 04.05.2023 г., вкл. чрез попълване на следната електронна форма.

Класирането по фирми ще бъде извършено според средния успех от следването до момента и попълнените предпочитания. До 07.05.2023 г. студентите, участващи в записването за стаж във фирми, осигурени от ФМИ, ще бъдат информирани в коя фирма са класирани. 


 

ИНФОРМАЦИЯ ОТНОСНО СТАЖА


Преддипломният стаж за студентите от 4-ти курс на специалности „Информатика“, “Бизнес информационни технологии“, „Софтуерни технологии и дизайн“ и „Софтуерно инженерство“, редовно обучение, ще се проведе през втори семестър в периода от 08.05.2023 г. до 25.05.2023 г., вкл.

Студентите, които работят по специалността си във фирма или могат самостоятелно да уредят стажантско място във фирма, имат възможност да провеждат стажа там. За целта в срок до 28.04.2023 г. вкл. трябва да заявят това на академичния си наставник, като съобщят позицията, на която ще бъдат на стаж, трите имена и контакти (телефон и e-mail адрес) на обучаващия ги ментор и най-късно до 05.05.2023 г. вкл. да представят на академичния си наставник подписан и подпечатан от фирмата договор по следния образец (без Приложение 2) – на хартиен носител (3 бр., молим да бъдат разпечатани едностранно)

Договор за практика по специалността.

В случай че фирмата вече има сключен действащ договор с ПУ, е достатъчно студентите да информират академичния си наставник и да представят само Приложение 1 (последната страница от този файл – формуляр на договора). Проверка дали дадена фирма има сключен договор може да бъде направена в кабинет 344, тел.: 032/261-740 (служебен), geneva@fmi-plovdiv.org (Мануела Генева).

Задължително е поне веднъж студентите да се свържат с наставника си, за да му предоставят и своите данни за контакт, като изпратят по имейла на академичния си наставник следната информация – изтегли бланка за попълване (информация за студент, фирма и обучаващ ментор).

Забележка: ФМИ може да осигури ограничен брой места във фирми. 

В тази обява ще бъдат публикувани и предложения от фирми за стажантски позиции (с или без предварителен подбор). 

Приложение 2 се попълва от обучаващия ментор в един екземпляр при приключване на стажа и се представя на академичния наставник.

Молим, след приключване на стажа, всеки студент, който самостоятелно е уредил стажантското си място, да представи Приложение № 2 с оценка на академичния си наставник в срок най-късно до 09.06.2023 г. вкл., за да бъдат нанесени оценките в изпитните протоколи по дисциплината своевременно за подаване на заявленията за явяване на държавен изпит или защита на дипломна работа.

 

Академичните наставници за двете специалности са следните:

специалност „Информатика“

  • ас. Иванка Градева, gradeva@uni-plovdiv.bg; Приемно време: сряда: 9:00-10:00, петък: 8:00-9:00, каб. 343;
  • гл. ас. д-р Милена Петкова, milenapeeva@gmail.com; Приемно време: сряда: 13:30-14:30, четвъртък: 11:30-12:30, каб. 444;

специалност „Бизнес информационни технологии“

  • гл. ас. д-р Мария Василева, mariavasileva@uni-plovdiv.bg; Приемно време: понеделник: 13:15-14:15, сряда: 12:30-13:30, 444 каб.;
  • гл. ас. д-р Елена Тодорова, etodorova@uni-plovdiv.bg; Приемно време: понеделник: 16:00-17:00, четвъртък: 13:30-14:30, 241 каб.;

специалност „Софтуерни технологии и дизайн“

  • гл. ас. д-р Десислава Войникова, desi_voynikova@uni-plovdiv.bg; Приемно време: понеделник: 10:30-11:30, сряда: 10:30-11:30 (1-10 седмица) каб. 540;
  • гл. ас. д-р Слав Чолаков, cholakovs@uni-plovdiv.bg; Приемно време: сряда: 13:00-14:00, четвъртък:
    13:00-14:00, 445 каб.;

специалност „Софтуерно инженерство“

  • гл. ас. д-р Магдалена Веселинова, veselinova@uni-plovdiv.bg; Приемно време: вторник: 12:30-13:30
    сряда: 13:00-14:00, 445 каб.;
  • гл. ас. д-р Ивелина Велчева, ivelinavelcheva@uni-plovdiv.bg, сряда: 10:00-11:00, четвъртък: 11:00-12:00, 242 каб.

 

Разпределение на студентите по факултетни номера:

Специалност Информатика

Специалност Бизнес информационни технологии

ас. Иванка Градева

гл. ас. д-р Милена Петкова

гл. ас. д-р Мария Василева

гл. ас. д-р Елена Тодорова

1301261044

1401261002

1401261019

1701261030

1701261058

1801261012

1801261017

1801261032

1801261068

1801261078

1901261001

1901261002

1901261003

1901261004

1901261005

1901261006

1901261007

1901261009

1901261012

1901261013

1901261015

1901261017

1901261019

1901261020

1901261022

1901261023

1901261024

1901261025

1901261029

1901261030

1901261031

1901261032

1901261034

1901261038

1901261039

1901261042

1901261043

1901261052

1901261053

1901261055

1901261061

1901261062

1901261063

1901261064

1901261066

1901261067

1901261068

1901261069

1901261072

1901261073

1901261075

1901261076

1901261077

1901261081

1901261082

1901261084

1901261087

1901261088

1901261092

1901261103

2201261097

 

1101561109

1801561030

1801561057

1801561059

1901561001

1901561002

1901561003

1901561004

1901561005

1901561007

1901561008

1901561010

1901561011

1901561015

1901561016

1901561017

1901561018

1901561019

1901561020

1901561023

1901561024

1901561025

1901561026

1901561029

1901561030

1901561032

1901561036

1901561037

1901561038

1901561039

1901561040

1901561041

1901561043

1901561044

1901561045

1901561048

1901561049

1901561051

1901561053

1901561054

1901561055

1901561059

1901561061

1901561062

1901561064

1901561070

1901561071

1901561073

1901561076

1901561077

1901561080

1901561081

1901561082

1901561083

1901561084

1901561085

1901561086

1901561087

1901561089

1901561090

1901561092

1901561094

Специалност Софтуерни технологии и дизайн

Специалност Софтуерно инженерство

гл. ас. д-р Десислава Войникова

гл. ас. д-р Слав Чолаков

гл. ас. д-р Магдалена Веселинова

гл. ас. д-р Ивелина Велчева

1401681021

1801681013

1801681021

1801681085

1801681088

1901681001

1901681002

1901681003

1901681004

1901681005

1901681007

1901681008

1901681009

1901681010

1901681011

1901681013

1901681014

1901681015

1901681016

1901681017

1901681019

1901681020

1901681021

1901681022

1901681025

1901681027

1901681029

1901681030

1901681031

1901681032

1901681034

1901681035

1901681036

1901681037

1901681039

1901681040

1901681041

1901681042

1901681043

1901681044

1901681045

1901681046

1901681047

1901681048

1901681049

1901681050

1901681053

1901681054

1901681056

1901681057

1901681058

1901681059

1901681061

1901681062

1901681063

1901681064

1901681065

1901681066

1901681068

1901681069

1901681070

1901681072

1901681073

1901681074

1901681075

1901681076

1901681077

1901681079

1901681080

1901681081

1901681082

1901681085

1901681087

1901681088

1901681089

1901681090

1901681091

1901681092

1901681094

1901681095

1901681096

2001681095

2001681097

2001681100

1801321020

1901321001

1901321002

1901321003

1901321004

1901321005

1901321006

1901321008

1901321009

1901321010

1901321011

1901321012

1901321014

1901321016

1901321017

1901321018

1901321019

1901321020

1901321021

1901321022

1901321023

1901321024

1901321025

1901321026

1901321028

1901321030

1901321031

1901321032

1901321033

1901321035

1901321036

1901321037

1901321038

1901321039

1901321040

1901321041

1901321042

1901321043

1901321044

1901321045

1901321046

1901321048

1901321049

1901321051

1901321052

1901321054

1901321055

1901321056

1901321059

1901321060

1901321061

1901321062

1901321063

1901321064

1901321066

1901321067

1901321068

1901321069

1901321070

1901321071

1901321072

1901321073

1901321074

1901321075

1901321076

1901321077

1901321079

1901321080

1901321081

1901321082

1901321083

1901321084

1901321085

1901321087

1901321088

1901321089

1901321090

1901321091

1901321092

1901321093

1901321095

1901321096

1901321097

1901321099

1901321100

1901321101

1901321102

1901321103

1901321105

1901321106

1901321107

1901321109

1901321110

1901321111

2001321084

2101321099

 

]]>
2023-03-152335
Студентски мобилности С ЦЕЛ ОБУЧЕНИЕ по програма Еразъм+ за зимен семестър 2023/2024 г.http://fmi-plovdiv.org/news.jsp?newsId=2343&ln=1&id=2Всички студенти от ФМИ (след първата си година на обучение) могат да кандидатстват застудентски мобилности с цел обучение по програма Еразъм+ за първия семестър на 2023/2024академична година.


СПИСЪК (актуализиран) с приемащите университети и крайните срокове за кандидатстване.


УСЛОВИЯ за кандидатстване и селекция.


Координатор по Еразъм+ за ФМИ: доц. д-р Ваня Иванова, vantod@uni-plovdiv.bg.

]]>
2023-03-152343
ЛЕТНИ СТАЖОВЕ 2023http://fmi-plovdiv.org/news.jsp?newsId=2368&ln=1&id=2ФМИ дава възможност на студенти, на които предстои обучение по учебните дисциплини "Практика по специалността" или "Преддипломен стаж", да го проведат през летния период във фирма, с която Факултетът има сключен договор.

Летния стаж (лятната практика) не се заплаща, тъй като замества дисциплина в учебния план на студентите (стажът се заплаща само в случай, че това изрично е упоменато в обявата на съответната фирма).

Летният стаж завършва с оценка, която ще замени оценката, необходима през съответната учебна година.

Студентите, които са приети за летен стаж, трябва да се свържат с академичния си наставник, за да му предоставят своите данни за контакт.

Академичен наставник: гл. ас. д-р Елена Тодорова (etodorova@uni-plovdiv.bg).

За допълнителна информация: Мануела Генева (каб. 344, тел. 032/261 740, geneva@fmi-plovdiv.org).

Документи:

 

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ОТ ФИРМИ ЗА СТАЖАНТСКИ ПОЗИЦИИ

(списъкът ще бъде допълван)

  • Информация за стажантската програма по Mobile Development на SYNERGY GFS можете да намерите тукСрок за кандидастване: до 11.06.2023 г.
  • Информация за новата стажантска програма на АДАСТРА - Adastra Data Engineering Camp, която има сериозен фокус върху data и cloud, можете да намерите на този линк https://bit.ly/3qdlajU, където можете и да кандидтствате за обучението. Срок за кандидастване: 18.06.2023 г.
]]>
2023-05-222368