ЗИМЕН семестър 2022/2023 уч. г., редовна форма на обучение
Студентите от редовно обучение, които са пропуснали срока за записване за Избираема дисциплина 2 или за Факултативна дисциплина (И, СИ, 4-ти курс) за настоящия семестър или желаят да запишат допълнителна избираема дисциплина (извън задължителния брой за семестъра), могат да го направят с писмо до г-жа Мануела Генева (geneva@fmi-plovdiv.org) от 14.11.2022 г., от която ще получат актуална информация за дисциплините с останали свободни места.
ПРОВЕЖДАНЕ НА ИЗБИРАЕМА ДИСЦИПЛИНА 2 и ФАКУЛТАТИВНА ДИСЦИПЛИНА
1. Аналитична бизнес икономика, доц. д-р Добринка Грибачева, гл. ас. д-р Асен Христов
|
9:15 - 13:30, 536 к.з.
|
2. Апроксимационни и моделни аспекти от областта на „Debugging and test theory“, проф. д-р Николай Кюркчиев, проф. д-р Антон Илиев, проф. д-р Николай Павлов
|
9:15 - 13:30, 434 к.з.
|
3. Бизнес статистика с SPSS, проф. д.м.н. Снежана Гочева-Илиева, гл. ас. д-р Атанас Иванов
|
9:15 - 13:30, 432 к.з.
|
4. Блоково програмиране, доц. д-р Тодорка Глушкова
|
13:30 - 17:45, 546 к.з. |
5. Визуално програмиране с Processing, проф. д-р Антон Илиев, ас. Виктор Матански
|
9:15 - 13:30, 533 к.з.
|
6. Въведение в машинното обучение, проф. д-р Асен Рахнев, ас. д-р Симеон Монов
|
13:30 - 17:45, 346 к.з.
|
7. Изграждане на SQL бази данни, проф. д-р Николай Павлов, ас. Мария Добрева
|
547 к.з. на дати:
02.12.2022, 9:00 - 17:45 (10 уч. ч.)
09.12.2022, 9:00 - 13:30 (5 уч. ч.)
23.12.2022, 9:00 - 17:45 (10 уч. ч.)
06.01.2023, 9:00 - 17:45 (10 уч. ч.)
|
8. Интелигентен анализ и визуализация на данни с JasperSoft, доц. д-р Силвия Гафтанджиева, д-р Милен Близнаков
|
13:30 - 17:45, 531 к.з.
|
9. Информационна сигурност, доц. д-р Николай Касъклиев
|
9:15 - 13:30, 446 к.з. |
10. Кодиране и криптография, проф. д.м.н. Иво Михайлов
|
447 к.з. на дати:
25.11, 9:15 - 13:30 (5 уч. ч.)
16.12.2022, 9:15 - 17:45 (10 уч. ч.)
06.01.2023, 9:15 - 17:45 (10 уч. ч.)
13.01.2023, 9:15 - 17:45 (10 уч. ч.)
|
11. Компютърна математика и софтуер, проф. д.м.н. Снежана Гочева-Илиева, доц. д-р Христина Кулина, гл. ас. д-р Атанас Иванов
|
няма да се провежда |
12. Математически модели на класически и квантови системи, доц. д-р Павлина Атанасова
|
9:15 - 13:30, 535 к.з.
|
13. Математически основи на автоматизираното управление, доц. д-р Георги Костадинов
|
няма да се провежда |
14. Математически основи на компютърната графика, доц. д-р Добринка Грибачева, гл. ас. д-р Ива Докузова
|
9:15 - 13:30, 531 к.з.
|
15. Мултиплеър игри с Unreal Engine, Колорадо Старк (Enigma Software)
|
13:30 - 17:45, 446 к.з. |
16. Обработка на естествен език, компютърно представяне на знания и разработка на чатботове с Python 3, доц. д-р Силвия Гафтанджиева, гл. ас. д-р Георги Пашев
|
13:30 - 17:45, 536 к.з.
|
17. Основи на големите данни, проф. д-р Георги Димитров, доц. д-р Станка Хаджиколева
|
433 к.з. на дати:
25.11.2022, 10:00 - 18:30 (10 уч. ч)
09.12.2022, 10:00 - 18:30 (10 уч. ч)
16.12.2022, от 15:00 (5 уч. ч.)
06.01.2023, 10:00 - 14:15 (5 уч. ч.)
13.01.2023, от 15:00 (5 уч. ч.)
|
18. Паралелно програмиране със C# и TPL, проф. д-р Николай Павлов |
9:15 - 13:30, 346 к.з.
първо занятие на 18.11.2022 вместо на 25.11
|
19. Приложни алгебрични модели, проф. д.м.н. Иво Михайлов, гл. ас. д-р Йордан Епитропов |
няма да се провежда |
20. Програмиране в среда Arduino, доц. д-р Светослав Енков
|
13:30 - 17:45, 534 к.з.
|
21. Програмиране на Oracle бази данни с PL/SQL, доц. д-р Владимир Вълканов, маг. Ангел Георгиев
|
8:15 - 13:30, 546 к.з.
|
22. Проектиране и управление на локални компютърни мрежи, доц. д-р Генчо Стоицов
|
9:15 - 13:30
25.11.2022 - 547 к.з.
02.12.2022 - 447 к.з.
09.12, 16.12, 23.12.2022 - 146 к.з.
06.01, 13.01.2023 - 146 к.з.
|
23. Теория на графите, проф. д.м.н. Манчо Манев
|
9:15 - 13:30, 532 к.з.
|
24. Теория на равновесието в неконкурентни пазари, проф. д.м.н. Боян Златанов
|
9:15 - 13:30, 534 к.з. Classroom Code: hjumkpu
на 25.11.2022 от 10:30
|
25. Бизнес право 1 част, проф. д-р Асен Рахнев, хон. ас. Илиан Иванов (факултативна дисциплина) |
9:15 - 13:30, 422 ауд. |
26. Въведение в правото на интелектуалната собственост, доц. д-р Станка Хаджиколева, адв. д-р Стоян Мемцов (факултативна дисциплина) |
13:30 - 17:45, 423 ауд. |
27. Инвестиране и лични финанси, проф. д-р Елена Сомова, Светозар Гледачев (факултативна дисциплина) |
9:15 - 13:30, 2 аула |
28. Панаирна индустрия и иновации, доц. д-р Иван Соколов (факултативна дисциплина) |
9:15 - 13:30, 424 ауд.
Болничен на преподавателя. Занятие ще има на 9.12.2022
|
|